Z TAURONEM bezpiecznie w górach

Początek nowego roku wiąże się z rozpoczęciem dorocznej akcji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) „Bezpieczna zima”. Ratownicy wraz z TAURONEM po raz kolejny edukują turystów, jak bezpiecznie spędzić czas na górskim stoku. 

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w styczniu, lutym i marcu, w siedmiu najpopularniejszych w Polsce stacjach narciarskich GOPR będzie promował bezpieczną zimową turystykę górską. Każdy wypoczywający narciarz czy snowboardzista, korzystający z zimowego szaleństwa, będzie mógł poznać zasady panujące w górach i dowiedzieć się, jak zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Dzięki dobrej zabawie i fantastycznej atmosferze wypoczywający w górskich kurortach dowiedzą się m.in., czym grozi niedostateczne wyposażenie na stoku, np. brak kasku czy niedopasowane wiązania. GOPR-owcy nauczą również, jak udzielić pierwszej pomocy, a także będą rozdawać książeczki z „Dekalogiem Narciarza”. Podczas zimowych pikników nie zabraknie emocjonujących zawodów narciarskich, pokazów ratownictwa oraz licznych konkursów i zabaw z nagrodami.

- TAURON w ramach aktywności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera GOPR od 2009 r. Wspólnie organizujemy kampanie społeczne „Bezpieczna zima”, „Bezpieczne lato”, „Bądź bezpieczny”. W ten sposób przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa sportowców-amatorów oraz turystów. Współpraca TAURONA z GOPR-em jest naturalna, ponieważ działamy na tym samym obszarze i pomagamy sobie w trudnych sytuacjach. TAURON współfinansuje wyposażenie ratowników, a niektórzy nasi pracownicy są GOPR-owcami i co najważniejsze – wspólnie promujemy tę samą wartość, czyli bezpieczeństwo - mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia.

Za nami pierwszy weekend w Międzybrodziu Żywieckim - na Górze Żar (17-18. 01).

Zapraszamy do wspólnej zabawy w kolejnych lokalizacjach:

24-25.01 Kluszkowce (Czorsztyn-Ski)

31.01-01.02 Czarna Góra (Masyw Śnieżnika)

7-8.02 Białka Tatrzańska (Jankulakowski Wierch)

14-15.02 Szklarska Poręba (Ski Arena)

21-22.02 Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2)

28.02-01.03 Zieleniec (Gryglówka)

(lokalizacje mogą ulegać zmianie z przyczyn organizacyjnych, np. brak śniegu, zamknięty stok, więcej szczegółów na stronie www.facebook.com/tauronpolskaenergia)

Bezpieczna zima z GOPR.jpg

Rozmiar 2,2 MB 2448x3264 pikseli

1 / 5

Bezpieczna zima z GOPR.jpg

19.01.2015

Bezpieczna zima z GOPR.jpg

Pobierz jpg (2,2 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.