Najlepsze relacje inwestorskie w TAURONIE

Relacje inwestorskie TAURON Polska Energia zostały uznane za najlepsze wśród spółek z indeksu WIG30.

W drugiej edycji badania jakości relacji inwestorskich, organizowanego przez Gazetę Giełdy „Parkiet” i Izbę Domów Maklerskich, internauci przez miesiąc głosowali na spółki z indeksu WIG30. Organizatorzy badania przeprowadzili również wywiady z przedstawicielami instytucji finansowych – analitykami, zarządzającymi i maklerami, których wyniki wpłynęły na końcową ocenę jakości relacji inwestorskich.

– Pierwsze miejsce w badaniu relacji inwestorskich to dla nas nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie do dalszego doskonalenia komunikacji z rynkiem kapitałowym. Od debiutu giełdowego prowadzimy aktywny dialog zarówno z inwestorami instytucjonalnymi, jak i indywidualnymi i cieszymy się że nasza praca została doceniona. Każdy inwestor jest dla nas partnerem, którego traktujemy na identycznych zasadach – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia.  

Za komunikację z inwestorami w TAURON Polska Energia odpowiada Departament Komunikacji Rynkowej i PR, w ramach którego funkcjonuje Biuro Relacji Inwestorskich. Inwestorzy mogą korzystać m.in. z zakładki Relacje Inwestorskie na stronie www, aplikacji mobilnej IR oraz video- i telekonferencji. TAURON regularnie organizuje czaty z członkami zarządu, udostępnia również transmisje z konferencji wynikowych oraz komentarz video prezesa zarządu do wyników finansowych.

Wśród wyróżniających spółkę działań warto wymienić Dzień Inwestora Indywidualnego, podczas którego akcjonariusze mają możliwość udziału w specjalnej konferencji, dyskusji z członkami zarządu i zapoznania się z aktywami Grupy TAURON. Spółka od kilku lat blisko współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych – jest partnerem wielu imprez edukacyjno-sportowych, między innymi konferencji WallStreet oraz letnich i zimowych igrzysk rynku kapitałowego.

– O skali i naszym zaangażowaniu najlepiej świadczą liczby. W ciągu 5 lat, które upłynęły od debiutu giełdowego, odbyliśmy około 1000 spotkań z inwestorami. Każdego roku bierzemy udział w kilkunastu konferencjach i roadshows organizowanych w Polsce oraz światowych centrach finansowych  – podkreśla Krzysztof Zawadzki, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych TAURON Polska Energia. 

TAURON należy do elitarnej grupy spółek programu SII „10 na 10 – komunikuj się skutecznie”, która skupia nieliczne grono spółek o najwyższych standardach komunikacji z inwestorami indywidualnymi. Jest również aktywnym partnerem programu Akcjonariat Obywatelski promującego ideę edukacji społeczeństwa w zakresie zagadnień związanych z inwestowaniem.

Wysoka jakość relacji inwestorskich została potwierdzona licznymi nagrodami – m.in. wyróżnieniem Heros Rynku Kapitałowego 2014 czy przyznaniem Krzysztofowi Zawadzkiemu, CFO spółki, przez Thomson Reuters tytułu najlepszego dyrektora finansowego w komunikacji inwestorskiej wśród polskich spółek giełdowych.

Spółka uczestniczy również w konkursie „The Best Annual Report”, co roku zdobywając nagrody lub wyróżnienia – ostatnio nagrodę główną za raport roczny 2013 i wyróżnienie za raport roczny w Internecie.

 Uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki konkursu, odbyła się 6 marca w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach XV Konferencji Programowej Izby Domów Maklerskich. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Stanisław Tokarski, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju. - Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia i traktujemy je jako zobowiązanie do dalszego doskonalenia. Od początku naszej giełdowej historii przykładamy dużą wagę do jakości komunikacji ze środowiskiem inwestorskim – powiedział podczas uroczystości prezes Stanisław Tokarski.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.