TAURON z GOPR-em w kolejnych latach

TAURON Polska Energia i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podpisały kolejną umowę o współpracy. Przez najbliższe dwa lata ratownicy m.in. otrzymają fundusze na zakup środków transportu, sprzętu i ekwipunku ratowniczego. Współpraca trwa od 2009 roku.

– TAURON, jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera działalność Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nastawioną na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Bezpieczeństwo oraz jego zapewnienie jest głównym przesłaniem strategii zrównoważonego rozwoju spółki – powiedział podczas podpisania umowy Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Decyzja o współpracy z GOPR nie jest przypadkowa, gdyż obszar działalności dystrybucyjnej Grupy TAURON obejmuje południe Polski. Wielu naszych pracowników należy do GOPR, zdarza się, że w trudnych warunkach górskich pomagamy sobie wzajemnie sprzętowo. 

TAURON współpracuje z GOPR od sześciu lat i co roku angażuje się w organizowane przez GOPR akcje społeczne mające na celu propagowanie aktywnego trybu życia i bezpiecznego zachowania w górach: „Bezpieczna zima”, „Bezpieczne lato”, „Bądź bezpieczny”. Akcje te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem oraz przyczyniają się do zwiększenia świadomości bezpiecznego wypoczynku w górach, w tym poruszania się na szlakach oraz na stokach.

– Dzięki współpracy z TAURONEM i finansowemu wsparciu, ratownicy GOPR wyposażeni zostali w ekwipunek i sprzęt narciarski. Otrzymali specjalistyczny sprzęt ratowniczy i nowoczesne, niezawodne środki transportu. Okazana pomoc w istotny sposób wpłynęła na skuteczność prowadzonych działań ratowniczych. Organizowane wspólnie akcje zimowe i letnie zdecydowanie poprawiły bezpieczeństwo osób przebywających w górach i na stokach narciarskich. Z wdzięcznością przyjęliśmy fakt umowy o współpracy na kolejne dwa lata. W imieniu ratowników GOPR bardzo dziękuję – powiedział Jacek Dębicki, naczelnik GOPR.

Przekazane do tej pory środki pozwoliły m.in. na dofinansowanie zakupu samochodów terenowych, specjalistycznego sprzętu ratowniczego, medycznego i ekwipunku. Ponadto ratownicy GOPR uczestniczą we wspólnie organizowanych imprezach, pokazach i piknikach, ucząc ich uczestników bezpiecznego poruszania się w górach, udzielania pierwszej pomocy, demonstrowali sprzęt ratowniczy i pozorowane akcje ratunkowe.

podpisanie umowy z GOPR.jpg

Rozmiar 12,1 MB 5616x3744 pikseli

1 / 2

podpisanie umowy z GOPR.jpg

13.03.2015

podpisanie umowy z GOPR.jpg

Pobierz jpg (12,1 MB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.