TAURON wśród Liderów Świata Energii

Kapituła konkursu Liderzy Świata Energii przyznała spółkom TAURON Dystrybucja i TAURON Obsługa Klienta główne nagrody w kategoriach Operator Roku i Dostawca Rozwiązań dla sektora w 2014 r.

TAURON Dystrybucja otrzymał nagrodę m.in. za konsekwentne poprawianie jakości zasilania pięciu milionów klientów, ciągłą pracę spółki nad skracaniem czasu przyłączenia klientów do sieci elektroenergetycznej oraz podejmowanie innowacyjnych projektów i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do rozwoju branży energetycznej.

- Nasze inwestycje ukierunkowujemy przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej i efektywności funkcjonowania sieci dystrybucyjnej, automatyzację pracy sieci i rozwój diagnostyki sieciowej, przyłączanie nowych klientów, rozwój nowych technologii oraz ograniczenie niekorzystnego oddziaływania na środowisko - mówi Piotr Kołodziej, prezes TAURON Dystrybucja. - Tytuł Operator Roku 2014 to także wynik codziennej ciężkiej pracy specjalistów zatrudnionych w firmie, a także decyzji związanych z ciągłą modernizacją i rozbudową sieci energetycznej.


TAURON Obsługa Klienta został nagrodzony za jedno z największych w Polsce (zarówno pod względem liczby użytkowników, jak i funkcjonalności) wdrożeń korporacyjnego portalu opartego na oprogramowaniu SharePoint 2013 – Tauronetu.

 - Tauronet, czyli wspólny intranet spółek Grupy TAURON, wspiera obecnie ponad 16 tys. użytkowników w 270 lokalizacjach geograficznych. Jest zarazem jednym z 10 najnowocześniejszych rozwiązań intranetowych na świecie – Nielsen Norman Group umieściła go w swoim prestiżowym zestawieniu 10 najlepszych intranetów świata w 2015 roku - podkreśla Piotr Zawistowski, prezes TAURON Obsługa Klienta.

 W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli reprezentanci branży energetycznej, nauki oraz regulatora rynku, jak i przedstawiciele administracji rządowej. Celem konkursu jest promocja najlepszych praktyk biznesowych oraz efektywności i wydajności firm, przyczyniających się do wzrostu konkurencyjności polskiego biznesu i gospodarki.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.