Dzieci podzielą się energią

Ruszyła 11. edycja akcji „Domy Pozytywnej Energii” skierowana do dzieci z całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu działania Grupy TAURON. W tym roku Domy Dziecka otrzymały zadanie podzielenia się swoją energią z lokalnymi społecznościami. 

Dotychczasowych 10. edycji akcji opierało się przede wszystkim na konkursach, w którym dzieci otrzymywały sprecyzowany temat zadania z obszaru elektryczności, ekologii lub bezpieczeństwa. Realizowały go najczęściej w formie pracy plastycznej albo stworzonej przez siebie książeczki lub albumu. 

Zmieniamy kierunek

Głównym celem tegorocznej edycji pod nazwą „Dzielimy się pozytywną energią” jest integracja Domów Dziecka z najbliższym otoczeniem. Organizatorzy postanowili zmienić formułę akcji i zachęcić wychowanków domów dziecka do zaprezentowania swoich zdolności, pasji, osiągnięć i pomysłów przed społecznością lokalną.

Realizacja zadania będzie polegała na przeprowadzeniu dowolnej akcji na rzecz najbliższego otoczenia, np. sąsiadów, seniorów, dzieci lub młodzieży czy zwierząt w schroniskach oraz opisanie jej i przesłanie w formie raportu. Akcja może mieć charakter jednorazowy i zostać przygotowana specjalnie na potrzeby programu, ale może też być kontynuacją wcześniej prowadzonych działań. 

Szansa na lepsze życie

W wielu placówkach opiekuńczo-wychowawczych żyją dzieci z głowami pełnymi pomysłów i z energią, która pozwala robić wyjątkowe rzeczy. O kreatywności mieszkańców Domów Dziecka można się było przekonać w poprzednich edycjach akcji. Tegoroczne „Domy Pozytywnej Energii” mają zmotywować i umożliwić dzieciom otwarcie się na świat zewnętrzny, zwiększyć ich samoocenę oraz pokazać, że są częścią społeczności, w której żyją. 

Termin nadsyłania raportów z realizacji tematu jedenastej edycji akcji upływa 18 sierpnia 2015 r. Organizatorzy akcji – Fundacja TAURON i TAURON Dystrybucja – z zainteresowaniem czekają na efekty działań dzieci. Dla uczestników przygotowywane są atrakcyjne nagrody oraz imprezy półfinałowe i finałowa gala z rozmaitymi atrakcjami, niespodziankami i wspaniałymi gośćmi. 

Finał akcji jest przewidziany na październik 2015 r. Szczegóły programu znajdują na stronie internetowej akcji www.domypozytywnejenergii.pl

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.