Grupa TAURON przeciw białaczce

Zakończyły się firmowe Dni Dawcy prowadzone przez Fundację TAURON w spółkach TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Pomiary i TAURON Dystrybucja Serwis. Dzięki akcji „Zostań bohaterem – masz to we krwi”, prowadzonej na przełomie maja i czerwca, do bazy dawców szpiku kostnego dołączyło 240 kolejnych pracowników Grupy TAURON. Do tej pory, dzięki projektowi, w bazie dawców szpiku zarejestrowało się już ponad 3,7 tys. osób. 

Dni Dawcy poprzedziła dwumiesięczna akcja informacyjno-edukacyjna, w ramach której pracownicy otrzymali pakiet danych dotyczących problemu dawstwa szpiku. Fundacji TAURON zależało na umożliwieniu pracownikom podjęcia przemyślanej i świadomej decyzji, dlatego mogli oni zadawać wszelkie pytania, wykorzystując specjalnie uruchomione przez partnera merytorycznego akcji, Fundację DKMS Polska, kanały – adres e-mail oraz numer telefonu.

Obszar działania spółek TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Pomiary i TAURON Dystrybucja Serwis jest bardzo rozległy, dlatego pracownicy, którzy chcieli się przyłączyć do grona potencjalnych dawców szpiku, mieli do dyspozycji 13 lokalizacji i mogli wybrać dogodną dla siebie. Sam proces rejestracji trwał 10 minut i polegał na wypełnieniu krótkiej ankiety i pobrania wymazów z wewnętrznych części obu policzków. Osoby, które nie mogły wziąć udziału w akcji w czasie jej trwania, otrzymały korespondencyjne pakiety rejestracyjne, które składają się z prostej ankiety oraz pałeczek do pobrania wymazu z wewnętrznej części policzków. 

- Jednym z celów Fundacji TAURON jest angażowanie się w projekty istotne społecznie, a do takich należy dawstwo szpiku kostnego. Projekt fundacji wpływa na rozszerzenie bazy dawców szpiku i równocześnie umożliwia angażowanie pracowników w rozwój organizacji odpowiedzialnej społecznie. - mówi Paweł Gniadek, prezes zarządu Fundacji TAURON. 

Projekt „Zostań bohaterem – masz to we krwi”, którego celem jest zachęcenie i umożliwienie pracownikom przyłączenia się do bazy dawców szpiku kostnego, rozpoczął się w Grupie TAURON w 2012 r. Pierwszy firmowy Dzień Dawcy zorganizowano w centrali Grupy, spółce TAURON Polska Energia w Katowicach. W jego trakcie do bazy potencjalnych dawców szpiku przystąpiło 30 proc. pracowników. Pierwsza akcja miała charakter pilotażowy. Jej efekty były sygnałem, że warto kontynuować projekt w pozostałych spółkach Grupy TAURON oraz podczas wydarzeń sponsorowanych przez TAURON (GOPR, Festiwal Energii, TAURON Nowa Muzyka, Lato z energią). Do projektu kolejno przyłączyły się: TAURON Ciepło, TAURON Wydobycie, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja Pomiary, TAURON Dystrybucja Serwis. Do tej pory w ramach projektu w bazie dawców szpiku zarejestrowało się już ponad 3,7 tys. osób.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.