TAURON uczy bezpieczeństwa

W jaki sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej? Jaka metoda jest skuteczna? I czy istnieje odpowiedni moment w życiu dziecka, w którym należy podjąć się tego zadania? Odpowiedzi na te pytania znaleźli pracownicy firmy TAURON Dystrybucja, którzy właśnie zakończyli drugą edycję programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.”   

Ideą cyklicznego programu jest realizacja działań mających na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka” skierowane są także do rodziców, opiekunów i nauczycieli. 

Podczas tegorocznej akcji firma po raz kolejny przeprowadziła bezpłatne zajęcia dydaktyczne w szkołach podstawowych z południowej Polski z udziałem swoich ekspertów. Dzieci z placówek, które zdecydowały się przystąpić do programu mogły dodatkowo zwiedzić objazdowe miasteczka edukacyjne, gdzie m.in. miały okazję zgłębić wiedzę o zasadach bezpiecznego użytkowania energii i wziąć udział w  ciekawych doświadczeniach fizycznych związanych z wytwarzaniem i przewodnictwem prądu. W ramach programu dla najmłodszych zorganizowano również spektakl teatralny „Pstryk! I wszystko jasne czy Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd”. 

Zdając sobie sprawę z faktu, że elektronika jest dziś naturalnym otoczeniem dzieci, firma rozszerzyła w tym roku program o innowacyjną platformę online – Krainę Tauronka. Ta złożona z tematycznych quizów i zadań zręcznościowo-logicznych gra, zaangażowała dzieci z całej Polski w zabawę, która pozwoliła rozbudzić ich ciekawość i zapamiętać zdobyte informacje. W trakcie Krainy Tauronka firma zadbała także o zaawansowane funkcje kontroli zarządzania profilami uczniów przez nauczycieli i atrakcyjne nagrody.

Kolejnym krokiem, który w przystępny i obrazowy sposób budował  wiedzę dzieci z zakresu bezpiecznego użytkowania prądu jest  film krótkometrażowy „Agenci w czerni”. Jego scenariusz wyłoniono w drodze konkursu zorganizowanego podczas pierwszej edycji programu. Film zrealizowano przy współpracy z  Krakowską Fundacją Filmową i jest on dostępny na stronie www.bezpiecznikitaurona.pl oraz na oficjalnym kanale YouTube firmy. 

- Nasz program „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka” jest ważnym elementem działań edukacyjnych firmy skierowanych do najmłodszych. Mamy nadzieję, że jego realizacja przyczyni się do  poprawy bezpieczeństwa i świadomości dzieci. W tym również podczas wakacji, kiedy zdarzają się wypadki niefrasobliwego zbliżania się do infrastruktury energetycznej i np. bardzo niebezpiecznego wchodzenia na słupy energetyczne – podkreśla Marcin Marzyński z TAURON Dystrybucja. 

O skuteczności prowadzonych przez firmę działań w  dwóch edycjach akcji świadczą: liczba ponad 123 tys. przeszkolonych dzieci, 1180 placówek, w których odbyło się łącznie 4 tys. lekcji.  By osiągnąć takie rezultaty w  akcję zaangażowanych było  90 wolontariuszy ze spółki. 

Start działań kolejnej edycji zaplanowano na wrzesień 2015 br. 

Więcej informacji na stronie www.bezpiecznikitaurona.pl

 

TAURON uczy bezpieczenstwa.jpg

Rozmiar 142.7 kB 1280x853 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.