TAURON zaprasza na Tour de Pologne Amatorów

Tour de Pologne Amatorów, największa szosowa impreza kolarska w Polsce, sponsorowana przez TAURONA, odbędzie się już 7 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Około 2 tys. kolarzy z zamiłowania będzie rywalizować na trasie, którą kilka godzin później przemierzą zawodowcy w ramach VI Królewskiego Etapu 72. Tour de Pologne. Zapisy trwają.

Profesjonaliści – wśród których będzie obecny mistrz świata Michał Kwiatkowski – będą mieli tego dnia do przejechania 174 km, w ramach których będą walczyć o osiem premii górskich. Najlepszy „góral” w ostatecznej klasyfikacji tradycyjnie założy koszulkę w firmowych barwach TAURONA.

 Zanim jednak na górzyste tereny wyruszą zawodowcy, trasę przetestują amatorzy. Do rywalizacji może przystąpić każdy pełnoletni miłośnik kolarstwa szosowego. Tour de Pologne Amatorów to nie tylko okazja do zmierzenia się z innymi, ale także do pokonywania własnych słabości, ponieważ trasy w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej – oprócz swej malowniczości – słyną także z wymagających podjazdów – jak Ząb i Gliczarów. Szczególną sławą okrył się ten drugi, który budzi respekt nawet u zawodowców.

 W ramach Tour de Pologne Amatorów, na liczącej 38 km trasie, rywalizacja będzie się toczyć w kilku kategoriach. Oprócz kategorii indywidualnej zostaną rozegrane m.in. Mistrzostwa Polski Energetyków w Kolarstwie Szosowym (TAURON Cup II) oraz Mistrzostwa Polski Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. TAURON został Sponsorem głównym wyścigu po raz drugi.

 – Wspierając działalność sportową, staramy się  wybierać te dyscypliny, które są masowo uprawiane nie tylko przez zawodowców, ale i amatorów. Kolarstwo jest tu doskonałym przykładem, ponieważ na rowerach jeżdżą miliony Polaków. Ponadto, jako grupa energetyczna posiadająca sieci dystrybucyjne na terenach górzystych, mocno się z nimi identyfikujemy. Tour de Pologne Amatorów doskonale wpisuje się zatem w naszą strategię komunikacji – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia.

TAURON – od lat zaangażowany w organizację Tour de Pologne – jest także głównym sponsorem nowego cyklu dla amatorów kolarstwa szosowego – TAURON Lang Team Race. W wyścigach, rozgrywanych w różnych częściach kraju (Sobótka, Rzeszów, Gdańsk i Krokowa), za każdym razem brały udział setki uczestników. Ostatni z cyklu odbędzie się 30 sierpnia w Bytowie.

 Więcej informacji o Tour de Pologne Amatorów oraz zapisach znajdują się na stronie: http://www.tourdepologneamatorow.pl/

mapa_TdP_Amatorow 2015.jpg

Rozmiar 351,1 kB 1297x691 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.