Panele słoneczne dla prosumentów TAURONA

Od lipca TAURON uruchomił nową ofertę „TAURON Fotowoltaika” skierowaną do prosumentów, czyli klientów indywidualnych, którzy wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby, a jej nadwyżkę oddają do sieci energetycznej. Klientom, którzy chcą zostać prosumentami, TAURON proponuje montaż paneli fotowoltaicznych na bardzo korzystnych zasadach.

Oferta przygotowana została w taki sposób, aby potencjalny prosument nie tylko mógł szybko oszacować koszty inwestycji w panele słoneczne, ale również otrzymał fachową pomoc w wyborze najlepszych dla niego rozwiązań.

Gwarancja jakości i kompleksowość usług

Podstawowym założeniem związanym z przygotowaniem oferty „TAURON Fotowoltaika” było opracowanie takich mechanizmów, które zapewnią klientowi gwarancję bezpieczeństwa, optymalnie dobranych parametrów i wysokiej wydajności energetycznej systemu. Z tego powodu projekt elektryczny instalacji fotowoltaicznej będzie sprawdzony przez niezależną instytucję badawczą – Platformę Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej – podkreśla Ireneusz Perkowski, prezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Zachętą do skorzystania z oferty „TAURON Fotowoltaika” jest też fakt, że to propozycja usługi kompleksowej. Prosument może liczyć na doradztwo, przygotowanie projektu oraz dostawę i montaż kompletnego systemu fotowoltaicznego, który składa się z paneli słonecznych, konstrukcji mocującej oraz niezbędnego osprzętu. Przy tej ofercie TAURON współpracuje z firmami: Hymon Energy, Soleo PV oraz Solsum. Firmy partnerskie mają ugruntowaną pozycję na rynku oraz bazują wyłącznie na podzespołach renomowanych producentów paneli fotowoltaicznych.

Proste procedury i szacowanie opłacalności inwestycji

Plusem produktu „TAURON Fotowoltaika” jest również prosta procedura skorzystania z oferty. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie www.tauron.pl/fotowoltaika. Autoryzowany partner skontaktuje się z klientem i przygotuje szczegóły oferty.

Na stronie internetowej znajduje się również kalkulator korzyści z instalacji ogniw fotowoltaicznych. Kalkulator pozwala obliczyć m.in. okres zwrotu z inwestycji oraz całkowity zysk. Obliczenia dostosowane są do trzech wariantów dofinansowania: aktualnego, który obowiązuje do końca br. oraz dwóch wariantów, które wejdą w życie od pierwszego stycznia 2016 r. wraz z nową ustawą o odnawialnych źródłach energii. Strona internetowa zawiera także informacje o rodzajach oraz zasadach działania instalacji paneli fotowoltaicznych. Znajdują się tam również informacje odnośnie przyłączania mikroinstalacji do sieci energetycznej oraz potrzebne dokumenty.

Sprawdź, czy możesz skorzystać z oferty?

Jesteś klientem indywidualnym TAURONA? Chcesz zostać wytwórcą energii elektrycznej z odnawialnych źródeł? Masz warunki do zainstalowania paneli słonecznych? Potrzebujesz fachowego wsparcia w wyborze najlepszych rozwiązań? Wybierz ofertę dla prosumentów „TAURON Fotowoltaika”.

Klienci, którzy zdecydują się na wybór tej oferty, otrzymają wsparcie w przyłączeniu mikroinstalacji do sieci energetycznej, gwarancję jakości i rzetelności TAURONA oraz zapewnienie odkupu nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej.

Zgłoszenia od klientów indywidualnych, którzy chcą zainstalować panele słoneczne, napływają do nas już od pierwszych dni lipca, czyli od momentu uruchomienia oferty. To potwierdza słuszność naszej decyzji o wprowadzeniu tego typu produktów – informuje Ireneusz Perkowski. – Planujemy nie tylko umacniać naszą obecność na rynku fotowoltaicznym, ale również kontynuować działania zmierzające do podnoszenia świadomości ekologicznej naszych klientów- dodaje.

Wszystkie informacje związane z montażem paneli słonecznych w ramach oferty TAURONA zamieszczone są na stronie www.tauron.pl/fotowoltaika

TAURON Fotowoltaika_ulotka informacyjna.pdf

Rozmiar 3.6 MB 608x642 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.