Oświadczenie partnerów spółki celowej RSG

W nawiązaniu do oświadczenia Spółki Restrukturyzacji Kopalń w sprawie bezterminowego zawieszenia negocjacji dotyczących sprzedaży części aktywów KWK Brzeszcze, przekazanego mediom  wczoraj (30 września) późnym wieczorem, wyrażamy zaskoczenie tym faktem,  ponieważ w ostatnich dniach intensywne negocjacje (siedem rund spotkań – w tym prowadzone również wczoraj do późnych godzin wieczornych) oraz rozmowy pomiędzy zarządem TAURON Polska Energia i SRK, przeprowadzone 29 września, w naszej ocenie osiągnęły etap pozwalający podpisać umowę przedwstępną, a następnie przystąpić RSG do negocjacji ze stroną społeczną. Informował o tym zarząd TAURON Polska Energia w piśmie do  Ministra Skarbu Państwa.  

W naszej ocenie przerwanie negocjacji jest niezrozumiałe, ponieważ stanowi realne zagrożenie dla podpisania umowy.  Jest to decyzja jednostronna, która nie została przekazana nam wczoraj na zakończenie negocjacji.

Potwierdzamy, że jesteśmy gotowi do dalszych negocjacji, by sfinalizować transakcję, zgodnie z interesem wszystkich stron.

Przypominamy, że oferta przedstawiona przez RSG, spółkę celową założoną przez TAURON Polska Energia, w której, zgodnie z umową wspólników, udziały obejmą Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, ZEW Niedzica i prawdopodobnie FTF Columbus, jest propozycją opartą o realia rynkowe, przygotowaną w oparciu o kompleksową, prowadzoną przez kilka miesięcy, także przez ekspertów zewnętrznych, analizę aktywów KWK Brzeszcze i zawiera m.in. propozycję realnych wielomilionowych inwestycji w zakładzie, które zagwarantują mu – po szybkim osiągnięciu zakładanego poziomu wydobycia - wieloletnie funkcjonowanie w oparciu o zasady rynkowe, a górnikom zapewnią bezpieczne miejsca pracy. Obecność kilku partnerów biznesowych – udziałowców RSG –  jest gwarantem finansowania projektu na odpowiednim poziomie, jak również zbytu produktów kopalni. Oferta  RSG została przygotowana również w oparciu o realne doświadczenia restrukturyzacyjne, jakie zdobyła Grupa TAURON w dwóch kopalniach: Sobieski w Jaworznie i Janina w Libiążu.

Zarządy: RSG, TAURON Polska Energia, MARR, ZEW Niedzica

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.