Dzielimy się pozytywną energią

Ponad 60 inicjatyw na rzecz seniorów, dzieci, zwierząt i otaczającej przyrody przeprowadziły dzieci biorące udział w tegorocznej akcji Domy Pozytywnej Energii. To imponujący efekt zakończonej właśnie 11. edycji programu organizowanego przez Fundację TAURON oraz TAURON Dystrybucja.

W tym roku dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych zostały zaproszone do udziału w akcji organizowanej w nowej formule. Jej temat brzmiał: „Dzielimy się pozytywną energią”. Wychowankowie placówek mieli za zadanie przeprowadzenie inicjatywy w swojej społeczności lokalnej, której celem była współpraca i integracja z otoczeniem. Mogła ona mieć charakter jednorazowy lub też być kontynuacją wcześniej prowadzonej aktywności. Chodziło o działania na rzecz najbliższego otoczenia, np. sąsiadów, seniorów, dzieci lub młodzieży, zwierząt w schroniskach itp. Uczestnicy zgłaszali swoje inicjatywy do połowy sierpnia. Wyniki tegorocznej – 11. edycji akcji – zostały ogłoszone na początku października podczas imprezy finałowej zorganizowanej w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Postanowiliśmy zmienić konwencję akcji – mówi Marcin Marzyński z TAURON Dystrybucja. – W tym roku zaproponowaliśmy podopiecznym domów podzielenie się pozytywną energią z otoczeniem, w którym żyją. Efekty są zaskakujące i bardzo budujące. Dzięki zorganizowanym akcjom wychowankowie zaprezentowali swoją pomysłowość, zaradność i wrażliwość na otaczający świat.

W tegorocznej edycji akcji brali udział paraolimpijczycy wspierani przez TAURON Polska Energia: Katarzyna Rogowiec, Karolina Hamer, Janusz Rokicki i Tomasz Hamerlak. Sportowcy, którzy również dzielili się pozytywną energią. Jako, że każda edycja akcji ma aspekt zarówno wychowawczy, jak i edukacyjny, podczas spotkań i wspólnych zajęć motywowali uczestników do szukania celu w życiu, do realizacji swoich planów, marzeń i pasji.

Impreza finałowa odbyła się 6 października w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Na uczestników czekało wiele atrakcji: m.in. warsztaty z elektrycznością, warsztaty chemiczne, odkrywanie tajników robotyki i oczywiście zwiedzanie Muzeum Energetyki oraz spotkanie z paraolimpijczykami. I to właśnie w Łaziskach Górnych zostało ogłoszonych pięciu laureatów 11. edycji akcji. Zwycięzcy, oprócz tytułu Dom Pozytywnej Energii, zdobyli nagrodę finansową - 50 tysięcy złotych każdy.

Zwycięzcy jedenastej edycji akcji Domy Pozytywnej Energii: województwo dolnośląskie - Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Chata SKSK w Świdnicy za projekt „Przenikanie pokoleń”. województwo małopolskie – Centrum Administracyjne nr 2 w Krakowie za całokształt działalności wolontaryjnej. województwo opolskie – Dom Dziecka w Chmielowicach za projekt „Dzieci Dzieciom. Teatr Lekarstwem Duszy”. województwo śląskie – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla Dziecka” w Bytomiu za projekt „Majówka dla naszych dzieci”. województwo podkarpackie – Dom Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół POW w Tarnobrzegu za projekt „Biegamy dla Kacperka”. 

Akcja Domy Pozytywnej Energii jest skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jej założeniem jest poprawa warunków życia dzieci, które przebywają w domach dziecka. Pierwszy raz została przeprowadzona w 2005 roku na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny i tak było aż do roku 2011, kiedy objęła swoim zasięgiem cały obszar działania Grupy TAURON, czyli województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Tylko w tej poszerzonej formule (w latach 2011-2015) wzięło w niej udział ponad 380 domów dziecka z pięciu województw.

DPE_Centrum Administracyjne w Krakowie.JPG

Rozmiar 14,1 MB 6000x4000 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.