TAURON Top Pracodawcą Województwa Śląskiego

TAURON Polska Energia został laureatem konkursu Top Pracodawcy Województwa Śląskiego, projektu, w którym samorządowcy wskazują liderów wśród pracodawców. Podczas konferencji Silesia HR Trends (7 października) uhonorowane zostały firmy i osoby, które wyznaczają trendy i łączą wpływ na rozwój gospodarczy z ważną rolą na rynku pracy.

„Ponad 98 proc. pracowników Grupy TAURON zatrudnionych jest na umowę o pracę, na czas nieokreślony. Holding, który zaopatruje w prąd ponad 5 mln klientów, oferuje pracownikom szeroką gamę działań rozwojowych, m.in. w ramach Uniwersytetu Otwartego Grupy TAURON organizowane są cykliczne wykłady dla pracowników, umożliwiające spotkania z ekspertami specjalizującymi się w różnych dziedzinach: nauce, biznesie, polityce czy też rozwoju osobistym. TAURON oferuje pracownikom szeroki program kształcenia podyplomowego i regularnie współpracuje z renomowanymi uczelniami w regionie i w Polsce” – podała w uzasadnieniu kapituła konkursu.

- Celem konferencji Silesia HR Trends 2015 jest stworzenie poważnej debaty o przyszłości regionu. By móc odpowiedzialnie rozmawiać o nowym Śląsku, musieliśmy podjąć temat perspektyw dla ludzi młodych, sytuacji na regionalnym rynku pracy oraz możliwości podniesienia jakości życia – powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizatora wydarzenia. – Te wszystkie wartości kreują przede wszystkim pracodawcy. Dlatego uznaliśmy, że dobrym zwieńczeniem konferencji będzie uhonorowanie Top 10 Pracodawców Województwa Śląskiego, tych osób i firm, które zmieniają obraz Śląska, sprawiają, że staje się on lepszym miejscem do pracy i życia – dodał.

Nominacji i wskazań w konkursie dokonały władze samorządowe województwa śląskiego, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości – łącznie prawie 70. instytucji. Laureaci zostali wybrani w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością.

SilesiaHRTrends_Top Pracodawcy Województwa Śląskiego.jpg

Rozmiar 1.2 MB 3456x2304 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.