TAURON po raz kolejny najlepszy w konkursie „The Best Annual Report”

TAURON Polska Energia po raz drugi z rzędu otrzymał nagrodę główną w konkursie „The Best Annual Report” przyznawaną przez Instytut Rachunkowości i Podatków za najlepszy raport roczny.

- Raporty roczne - zwłaszcza te dostępne w internecie, o wysokim stopniu interaktywności - są bardzo ważnym narzędziem komunikacji inwestorskiej, kluczem do właściwego rozumienia strategii i dokonań spółki. Dlatego nagroda główna otrzymana w konkursie jest dla nas tak ważna – powiedział Jerzy Kurella, prezes zarządu TAURON Polska Energia. - W przyszłym roku chcemy co najmniej powtórzyć tegoroczny sukces. Sięgając po nagrodę trzeci raz z rzędu mamy szanse dołączyć do grona spółek zaliczanych do kategorii „The best of the best”. Chciałbym, aby Tauron był taką spółką w każdym obszarze swojej działalności – dodał Jerzy Kurella.

Nagroda stanowi efekt zaangażowania różnych departamentów TAURONA, które uczestniczą w przygotowywaniu raportów okresowych i kontaktach z inwestorami, w tym Departamentu Rachunkowości i Podatków, Organów Korporacyjnych, Komunikacji Rynkowej i PR oraz Controllingu.

To także kolejny znaczący sukces w obszarze relacji inwestorskich. W tegorocznym badaniu przeprowadzonym przez Izbę Domów Maklerskich i Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” relacje inwestorskie Taurona zostały uznane za najlepsze wśród spółek z indeksu WIG30. Z kolei w ubiegłym roku spółka otrzymała od Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wyróżnienie „Heros Rynku Kapitałowego” za aktywną komunikację z inwestorami indywidualnymi.

TAURON jest regularnie nagradzany w konkursach na najlepszy raport roczny. W 2011 roku spółka otrzymała wyróżnienie za zastosowanie MSSF/MSR, natomiast w 2012 roku za wartość użytkową raportu rocznego. W 2013 roku do spółki trafiły: druga nagroda za raport roczny oraz dwa wyróżnienia: za wartość użytkową raportu i najlepsze sprawozdanie z działalności. W ubiegłym roku Tauron po raz pierwszy zdobył główną nagrodę za najlepszy raport roczny oraz wyróżnienie za raport roczny w internecie.

Celem konkursu jest stworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.

Nagrodę odbiera prezes TAURONA Jerzy Kurella.jpg

Rozmiar 361,6 kB 2121x1414 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.