TAURON Dystrybucja, AGH i Politechnika Wrocławska zapraszają na Piknik AMI

19 listopada na terenie AGH w Krakowie już po raz drugi odbędzie się konferencja połączona z eksperymentem porównawczym, organizowana przez TAURON Dystrybucja i uczelnie wyższe. Ubiegłoroczna edycja Pikniku dotyczyła jakości energii. W tym roku tematem przewodnim będą inteligentne liczniki energii elektrycznej.

Piknik AMI organizowany jest przez krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Wrocławską oraz spółkę dystrybucyjną Grupy TAURON. Uczestnicy wydarzenia poprzez obserwację i udział w eksperymencie oraz w wystawach i wystąpieniach szerokiego grona ekspertów, będą mieli możliwość wzięcia udziału w szerokiej dyskusji na temat inteligentnych liczników energii oraz systemów pomiarowo-rozliczeniowych typu smart metering (ang. inteligentne opomiarowanie).

Deficyty pierwotnych zasobów energii oraz zbyt niska efektywność ich wytwarzania to główna przyczyna myślenia o inteligentnych systemach dostawy tzn. „smart grids”. Rozszerzenie funkcjonalności usług świadczonych przez dostawcę na rzecz odbiorcy, w tym również inteligentnych pomiarów i fakturowania, zarządzania energią oraz monitorowanie warunków jej dostawy, to tylko niektóre sposoby rozwoju tej dziedziny. Promocja właśnie takiego podejścia do technologii smart stoi za ideą tegorocznego Pikniku.

Podczas imprezy wykonane zostaną badania porównawcze właściwości metrologicznych oraz komunikacyjnych liczników energii elektrycznej, których wyniki zostaną opublikowane w raporcie otwartym. Udział w Pikniku potwierdziła większość producentów i dostawców inteligentnego opomiarowania obecnych na polskim rynku.

Piknik AMI odbędzie się 19 listopada 2015 r. od godziny 9.30 w budynkach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Wstęp wolny po wcześniejszym zarejestrowaniu udziału na stronie internetowej.

Więcej informacji na: www.piknikami.pl

 

Zaproszenie Piknik AMI (2).jpg

Rozmiar 670.9 kB 1151x2000 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.