TAURON po raz trzeci w RESPECT Index

TAURON Polska Energia po raz trzeci z rzędu znalazł się w gronie firm wchodzących w skład portfela indeksu spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie. To dowód na to, że prowadzone przez spółki Grupy TAURON działania realizowane są zgodnie z najwyższymi standardami.

Ogłoszenie wyników IX edycji RESPECT Index odbyło się 16 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TAURON po raz trzeci wziął udział w badaniu kompleksowo oceniającym standardy, jakimi kieruje się firma w zakresie zarządzania ładem korporacyjnym, ładem informacyjnym i relacji z inwestorami, a także w obszarach obejmujących ochronę środowiska, kwestie społeczne i pracownicze. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach spółka przeszła weryfikację pozytywnie i w rezultacie znalazła się w tegorocznym zestawieniu.

– Obecność w zestawieniu RESPECT Index jest dla TAURONA powodem do dumy. Naszą ambicją jest coroczne poprawianie pozycji w rankingu, dlatego też sukcesywnie wdrażamy nowe rozwiązania i usprawniamy procesy z zakresu zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że pozwoli nam to na trwałą przynależność do grona liderów rankingu spółek odpowiedzialnych społecznie – mówi Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON od lat prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny, wsłuchując się w głosy interesariuszy zewnętrznych oraz wewnętrznych. Kierunki działalności wytycza Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON oparta na pięciu filarach: bezpieczeństwie energetycznym, zorientowaniu na klienta, ochronie środowiska, zaangażowaniu pracowników i partnerstwie społeczno-biznesowym. Spółka co roku publikuje także Raport zrównoważonego rozwoju, w którym zdaje otoczeniu kompleksowe sprawozdanie z działań Grupy w obszarze pozafinansowym (www.raportcsr2014.tauron.pl).

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.