Grupa TAURON ponownie liderem relacji inwestorskich

TAURON, po raz drugi z rzędu, zwyciężył w największym w kraju badaniu relacji inwestorskich spółek z WIG30 zorganizowanym przez Izbę Domów Maklerskich i Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

 

 – Rzetelna i przejrzysta komunikacja ze wszystkimi grupami inwestorów, w równym stopniu z inwestorami instytucjonalnymi, jak i indywidualnymi, to jeden z priorytetów TAURONA. Cieszymy się, że jakość relacji inwestorskich spółki jest regularnie doceniana przez przedstawicieli rynku kapitałowego i ekspertów – mówi Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Spółka prowadzi aktywny dialog z inwestorami poprzez m.in. konferencje prasowe, konferencje inwestorskie, dni inwestora i analityka, roadshows, czaty inwestorskie i spotkania z inwestorami indywidualnymi. Przedstawiciele TAURONA biorą udział średnio w kilkunastu konferencjach inwestorskich i roadshows w kraju i za granicą rocznie. Od debiutu giełdowego przedstawiciele spółki odbyli ponad tysiąc spotkań z inwestorami.

W działalności skierowanej do inwestorów indywidualnych TAURON od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych, co daje możliwość dotarcia do szerokiego grona osób zainteresowanych spółką.

Tegoroczna, zdobyta drugi raz z rzędu, nagroda przyznana w badaniu relacji inwestorskich spółek z WIG30 zorganizowanym przez Izbę Domów Maklerskich i Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” to kolejne przyznane TAURONOWI wyróżnienie. Od 2011 r. spółka co roku zdobywa nagrody i wyróżnienia w prestiżowym konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. W ubiegłym roku do TAURONA trafiła, po raz drugi z rzędu, nagroda główna w kategorii przedsiębiorstw.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.