TAURON Obsługa Klienta z nagrodą w konkursie „Lider 2015”

Centralny system bilingowy AUMS EDO, wdrożony przez TAURON Obsługa Klienta, został nagrodzony 14 kwietnia w konkursie „Lider 2015” organizowanym przez Gazetę Bankową. System należy do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań informatycznych w kraju.

Asseco Utility Management Solutions EDO (AUMS EDO) to jeden wspólny system bilingowy dla danych ponad 5 mln klientów Grupy TAURON, zastępujący działające wcześniej w Grupie TAURON dwanaście odrębnych rozwiązań. To największa baza danych na polskim rynku energetycznym (3,5 TB danych). Centralny system bilingowy to środowisko informatyczne łatwiejsze w zarządzaniu, generujące mniejsze koszty i, przede wszystkim, bezpieczniejsze niż systemy rozproszone. System jako pierwsze rozwiązanie tego typu w Polsce, a także jedno z pierwszych w Europie, otrzymał certyfikaty ExaData. Gwarantują one jego kompatybilność z nowoczesnymi platformami baz danych oraz potwierdzają możliwość jego rozbudowy i potencjał do dalszego rozwoju.

– Centralizacja systemów bilingowych dla klientów masowych to jeden z najważniejszych projektów Grupy TAURON. Pozwala na kompleksową, nowoczesną obsługę klientów, a to wokół nich i ich potrzeb skoncentrowane są działania całej Grupy, co znajdzie swoje odzwierciedlenie m.in. w nowej strategii korporacyjnej TAURONA. Nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że zmierzamy we właściwą stronę – mówi Piotr Zawistowski, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. handlowych.

Wdrożenie systemu AUMS EDO było nie lada wyzwaniem, wymagającym ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób – mówi Patrycja Kwiatkowska-Mizera, prezes zarządu TAURON Obsługa Klienta. – Centralny system bilingowy funkcjonuje w Grupie TAURON od kilku miesięcy, już obserwujemy wynikające z wdrożenia korzyści. Mamy pewność, że dane naszych klientów są bezpieczne, a ich obsługa stała się prostsza dla naszych pracowników, co przyczyniło się do podniesienia jej jakości – podkreśla.

System AUMS EDO pozwolił na ujednolicenie dokumentów, typów rozliczeń i procesów obsługowych. Klienci, niezależnie od tego, jaki sposób komunikacji z firmą wybiorą - czy skorzystają z elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK), Telefonicznej Obsługi Klienta, czy też przyjdą do dowolnego Punktu Obsługi Klienta – dzięki centralnemu systemowi bilingowemu zostaną obsłużeni kompleksowo. Wzrost jakości usług świadczonych przez TAURON Obsługa Klienta potwierdzają stale rosnące wskaźniki zadowolenia klienta, jak również Certyfikat Jakości Obsługi Konsumenta, przyznany spółce 22 września ubiegłego roku.

Wyniki konkursu ogłoszono podczas Gali Technologicznej 14 kwietnia w Warszawie. „Lider 2015” to konkurs organizowany przez „Gazetę Bankową” już po raz czternasty. Jego celem jest wyłonienie i promowanie firm i instytucji, wyróżniających się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. W tym roku, po raz pierwszy, swój udział w konkursie mogły zgłaszać nie tylko firmy i instytucje finansowe. Organizator rozszerzył formułę konkursu o kolejne branże, m.in. energetykę.

TAURON Obsługa Klienta_Lider 2015.JPG

Rozmiar 1,0 MB 2464x1632 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.