Pierwszy zintegrowany Raport Roczny Grupy TAURON

TAURON Polska Energia opublikował trzeci Raport Roczny w wersji online. Po raz pierwszy integruje on informacje dotyczące zarówno działalności operacyjnej, wyników finansowych, jak i obszaru zrównoważonego rozwoju. Nowa formuła to odpowiedź na międzynarodowe trendy, a także ukłon w stronę odbiorców, którzy zyskują łatwiejszy dostęp do danych dotyczących działalności Grupy we wszystkich powyższych obszarach.

W raporcie rozwinięte zostały zaawansowane narzędzia interaktywne wysoko oceniane przez użytkowników ubiegłorocznej edycji. Wyróżnikiem publikacji jest intuicyjne, a zarazem szczegółowe zaprezentowanie modelu biznesowego Grupy TAURON. Najważniejsze obszary działalności
i powiązania między nimi zostały przedstawione za pomocą interaktywnego rozwiązania, którego uzupełnieniem jest animowany film.

W procesie tworzenia raportu uczestniczyli przedstawiciele kluczowych obszarów funkcjonujących w ramach Grupy TAURON, dzięki czemu przedstawia on całościowy obraz Grupy i stanowi bogate źródło informacji o jej działalności i wynikach.

Raporty roczne online są stałym elementem naszej komunikacji z otoczeniem. Główna nagroda, którą otrzymaliśmy za raport w konkursie „The Best Annual Report” w ubiegłym roku, odzwierciedla wagę, jaką przywiązujemy do dialogu ze wszystkimi grupami naszych interesariuszy. W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy raport zintegrowany łączący dane operacyjne, finansowe i dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu. Zależało nam, aby stworzyć produkt jak najbardziej użyteczny dla szerokiego grona odbiorców – zarówno analityków i akcjonariuszy, jak i przedstawicieli mediów oraz naszych klientów. Zachęcam do korzystania z raportu – mówi Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Podobnie jak w ubiegłym roku, raport roczny jest responsywny, czyli dostosowuje się do ekranów o różnych rozmiarach, dlatego jest równie użyteczny na komputerach, co na tabletach czy smartfonach. Umożliwia ponadto importowanie wybranych danych do różnego formatu plików, robienie notatek, zawiera ułatwienia dla osób niedowidzących oraz wiele innych funkcjonalności.

Raport internetowy jest spójny z rocznym raportem Grupy TAURON za 2015 r. opublikowanym w marcu. Ponadto zawiera dodatkowe interaktywne rozwiązania istotne z punktu widzenia akcjonariuszy i inwestorów. W zakresie obszaru zrównoważonego rozwoju Raport został opracowany zgodnie z międzynarodowym standardem raportowania GRI G4 i został poddany weryfikacji przez niezależnego audytora. W dobór zagadnień do treści wzięło udział ponad 5 tys. klientów i pracowników Grupy TAURON.

W tegorocznym raporcie postawiliśmy na integrację. Część finansowa i społeczna zostały połączone w jednym miejscu. Wpisujemy się tym samym w rynkowy trend tworzenia raportów zintegrowanych. Postaraliśmy się, aby oprócz danych i informacji, udostępnić użytkownikom dodatkowe treści i narzędzia, niedostępne w innych miejscach – wyjaśnia Agnieszka Wójcik, dyrektor wykonawczy ds. relacji z otoczeniem w TAURON Polska Energia.

Oprócz licznych narzędzi interaktywnych w raporcie znalazło się wiele zdjęć, filmów i animacji, które w przystępny sposób pokazują działalność, model biznesowy i strategię Grupy TAURON a także działania podejmowane w ramach zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy zapoznania się z raportem zintegrowanym: www.raport2015.tauron.pl

mockup.jpg

Rozmiar 1.3 MB 4500x3000 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.