Gaz od TAURONA dla Krakowa

TAURON Sprzedaż wygrał przetarg na sprzedaż paliwa gazowego dla Krakowskiej Grupy Zakupowej Gazu.

Postępowanie przetargowe dotyczyło zakupu 91,86 GWh gazu dla łącznie 282 punktów poboru. Głównym odbiorcą w grupie zakupowej będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zamówiło paliwo gazowe dla swoich kotłowni. Inni odbiorcy to szkoły, przedszkola i żłobki Gminy Miejskiej Kraków, a także największe muzea, domy pomocy społecznej i domy kultury. W gaz od TAURONA zaopatrzone będą również obiekty w podkrakowskich gminach, m.in. w Skawinie, Mogilanach i Świątnikach Górnych.

TAURON Sprzedaż jest obecny na rynku paliwa gazowego od 2014 roku, kiedy Prezes URE zatwierdził pierwszą taryfę na obrót paliwem gazowym. Od tego samego roku, na mocy umów z GAZ-SYSTEM i Polską Spółką Gazownictwa, spółka ma możliwość pozyskiwania klientów i sprzedaży paliwa gazowego. Grupa TAURON zaopatruje się w gaz zarówno na giełdzie krajowej, jak i na rynkach europejskich, dzięki czemu jest w stanie przedstawiać konkurencyjne oferty klientom. Obecnie TAURON Sprzedaż ma zakontraktowaną sprzedaż na poziomie niemal 3,5 TWh gazu dla klientów biznesowych i instytucjonalnych w całej Polsce.

Jednocześnie spółka rozwija ofertę gazową dla klientów na rynku masowym. Jej wprowadzeniu na rynek towarzyszy szeroko zakrojona kampania marketingowa „Tani gaz w TAURONIE”, której osią jest gwarancja niższej ceny gazu niż u największego sprzedawcy w Polsce. Celem kampanii jest ponadto budowa wśród klientów świadomości rynku gazu, a co za tym idzie możliwości zmiany sprzedawcy i wyboru najlepszej oferty.

– Systematycznie powiększamy wolumen sprzedaży gazu, realizując tym samym strategię biznesową, której ważnym elementem jest rozwój obszaru handlu gazem w Grupie. Cieszymy się, że tak efektywnie potrafiliśmy przenieść nasze wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej na stosunkowo nowy dla nas rynek i możemy proponować klientom konkurencyjne oferty – mówi Tomasz Lender, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

tani_gaz.jpg

Rozmiar 589.0 kB 1944x2756 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.