Prezes TAURON Polska Energia z nagrodą od polskich energetyków

Podczas IX Konferencji Energetykon 2016 „Energia-Klimat-Gospodarka – Społeczeństwo”, która odbyła się we Wrocławiu wręczono XX Jubileuszowe Wyróżnienia Lauru Białego Tygrysa. Prestiżową nagrodą uhonorowany został Remigiusz Nowakowski, prezes Tauron Polska Energia S.A.

O przyznaniu tego wyróżnienia  Remigiuszowi Nowakowskiemu zadecydowały dwa elementy – imponujący życiorys zawodowy i aktualne dokonania. Jest wybitnym menadżerem. Przed laty był  jedną z tych osób, które tworzyły podwaliny pod świetność firmy TAURON. Jego późniejsze wieloletnie doświadczenie w polskich i międzynarodowych organizacjach dziś procentuje znów w TAURONIE, do którego po kilku latach wrócił – podkreśla Krzysztof Stanisławiak, prezes zarządu Agencji Promocji Energii.

Oprócz Remigiusza Nowakowskiego laureatem tegorocznej nagrody został też Henryk Kaliś, prezes zarządu Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii.

Nagroda jest przyznawana wybitnym  energetykom – praktykom i naukowcom posiadającym udokumentowany wkład w rozwój polskiego sektora energetycznego. Laury przyznaje Kapituła złożona z dotychczasowych laureatów Lauru Białego Tygrysa.

- Ta nagroda jest wyróżnieniem o szczególnej wartości w polskiej energetyce, ponieważ przyznawana jest przez osoby z branży.  Cieszę się, że moją pracę doceniło środowisko profesjonalistów, ludzi zatroskanych o przyszłość i rozwój naszej energetyki – podkreśla Remigiusz Nowakowski, prezes TAURON Polska Energia S.A.

Nagrodę co roku otrzymują też firmy energetyczne oraz przedsiębiorstwa związane z energetyką  i świadczące usługi dla tej branży oraz podmiotów, które osiągnęły znaczące efekty w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Laury w tych kategoriach przyznaje Jury składające się z wybitnych naukowców i praktyków, osób znanych w środowisku polskiej energetyki.  W tym roku w tej kategorii nagrodzona została Elektrownia Bełchatów za modernizację 10. bloków, którą zakończyła we wrześniu 2016 roku oraz Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej za dwie inwestycje proekologiczne.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.