TAURON w RESPECT Index po raz czwarty

TAURON Polska Energia nieprzerwanie od 2013 r. wchodzi w skład RESPECT Index. W 2016 r. po raz czwarty z rzędu znalazł się wśród spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie.

Ogłoszenie wyników jubileuszowej X edycji RESPECT Index tradycyjnie odbyło się 14 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TAURON po raz czwarty wziął udział w badaniu kompleksowo oceniającym standardy, jakimi kieruje się firma w zakresie zarządzania ładem korporacyjnym, ładem informacyjnym i relacji z inwestorami, a także w obszarach obejmujących ochronę środowiska, kwestie społeczne i pracownicze.

– Obecność TAURONA w składzie RESPECT Index jest sukcesem całej organizacji. Sam wynik badania weryfikacyjnego jest bowiem efektem wielu działań systematycznie prowadzonych przez różne obszary m.in. ochrony środowiska, zasobów ludzkich, CSR, zakupów, sprzedaży, czy obsługi klienta. Nie spoczywamy jednak na laurach – staramy się wciąż doskonalić procesy i procedury, by być stawianymi za wzór dla innych spółek giełdowych i umacniać swoją pozycję w samym rankingu – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON od lat prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny, wsłuchując się w głosy otoczenia. Kierunki działalności wytycza Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON oparta na pięciu filarach: bezpieczeństwie energetycznym, zorientowaniu na klienta, ochronie środowiska, zaangażowaniu pracowników i partnerstwie społeczno-biznesowym. Spółka co roku publikuje także raport zrównoważonego rozwoju, w którym zdaje otoczeniu kompleksowe sprawozdanie z działań Grupy w obszarze pozafinansowym. W tym roku po raz pierwszy został on wydany w wersji zintegrowanej (www.raportroczny2015.tauron.pl)

 

DSC_3338.jpg

Rozmiar 824,9 kB 2270x1572 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.