TAURON szuka Start-upów podczas InfoDay programu Pilot Maker

Ponad 60 Start-upów wzięło udział w organizowanym dziś w Katowicach spotkaniu m.in. z ekspertami TAURON w ramach Pilot Maker – programu pilotażowych wdrożeń dla Start-upów, którego celem jest połączenie ich potencjału z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

- Udział TAURONA w programie Pilot Maker to zarówno okazja do rozbudowanie doświadczenia Grupy w modelu Open Innovation, ale również transfer wiedzy pomiędzy Start-upami, a naszą firmą. TAURON  korzysta z innowacyjnego podejścia tworzonego w Start-upach, natomiast młodzi, przedsiębiorcy dostają możliwość wdrożenia swoich nowatorskich produktów i rozwiązań   – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

InfoDay miał charakter informacyjny i networkingowy dając młodym firmom możliwość zapoznania się z założeniami programu pilotażowych wdrożeń PilotMaker.

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 startupów, które uczestniczyły w sesji Speed Dating, czyli sesji krótkich 15-minutowych spotkań z ekspertami TAURON, Krossa, Amplusa i techBrainers.

Spotkania pozwoliły na szybką ocenę potencjału współpracy dużego przedsiębiorstwa i Start-upu oraz zweryfikowanie podstawowych parametrów rozwoju produktu lub technologii.

Strony korzystały z możliwości omówienia pomysłów jeszcze przed zgłoszeniem. Rozmowy odbyły się natomiast już przy stolikach eksperckich należących do partnerów wydarzenia.

Spodziewanym efektem spotkań będzie zgłoszenie Start-upów do udziału w programie Pilot Maker. Zakwalifikowane do udziału startupy otrzymają do 200 tys. zł finansowania i 50 tys. zł na warsztaty oraz dedykowany mentoring.

Program Pilot Maker jest w fazie realizacji. Trwa nabór do pierwszej rundy procesu akceleracji, który rozpocznie się już w marcu 2017 roku. W pierwszej rundzie udział weźmie pierwszych 15 Start-upów. Pierwszy nabór potrwa do końca lutego, kolejne do końca kwietnia i do końca czerwca.

- Spłynęło już do nas kilkadziesiąt zgłoszeń, które są w fazie oceny. W związku z dużym zainteresowaniem zwiększyliśmy liczbę ekspertów zaangażowanych po stronie dużych przedsiębiorstw, by przyspieszyć proces wstępnej selekcji. Duże zainteresowanie Infoday’em, duża liczba wejść na stronę www.pilotmaker.pl, a także liczne telefony do naszego biura sprawiają, że patrzymy bardzo optymistycznie na liczbę potencjalnych zgłoszeń do programu” – mówi Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers.

Program akceleracji – Pilot Maker współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB., wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Grupa TAURON, w nowej Strategii na lata 2016-2015 stawia na dynamiczny rozwój obszaru badań i rozwoju oraz innowacji, widząc w tym drogę do nowych przychodów w przyszłości.

Z początkiem lutego w Grupie TAURON działalność rozpoczęła spółka celowa dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań produktowych we współpracy ze Start-upami – TAURON Magenta. Zajmie się ona między innymi przygotowaniem projektów z zakresu inteligentnych technologii dla domu oraz rozwiązań dla transportu zasilanego energią elektryczną, będzie również narzędziem do integracji działań prowadzonych w poszczególnych spółkach Grupy TAURON na rzecz realizacji wspólnych strategicznych celów.

Linkedin_PilotMaker.jpg

Rozmiar 148.2 kB 800x512 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.