TAURON stawia na aktywną komunikację z kontrahentami

TAURON zorganizował pierwsze z cyklu spotkań z potencjalnymi kontrahentami Grupy TAURON. Blisko 200 przedstawicieli z ponad 120 firm z całej Polski wzięło udział w Dniu otwartych drzwi dla Wykonawcy, który odbył się 15 lutego w spółce TAURON Ciepło w Katowicach. Celem tej nowej formy komunikacji z otoczeniem rynkowym jest poprawa przepływu informacji z kontrahentami oraz efektywne zapoznanie ich z procedurami przetargowymi.

Potencjał zakupowy Grupy TAURON to ponad 5000 przetargów rocznie w ponad 500 kategoriach zakupowych. W oparciu o elektroniczną Platformę Zakupową Grupy TAURON od 2013 roku przeprowadzono około 20 000 postępowań, które pozwoliły na wyłonienie kontrahentów spełniających oczekiwania Grupy. Łącznie przeprowadzonych zostało 10 000 aukcji elektronicznych oraz 16 000 postępowań elektronicznych. Na Platformie zarejestrowanych zostało 21500 kontrahentów oraz 14 000 kont zewnętrznych użytkowników, które umożliwiają udział w postępowaniach oraz aukcjach elektronicznych.

- Obszar zakupów jest bardzo ważnym dla Grupy TAURON, gdyż jego efektywność operacyjna przekłada się w bezpośredni sposób na wyniki finansowe i wskaźniki ekonomiczne TAURONA. Wartość oszczędności wygenerowanych do tej pory w TAURON w wyniku przeprowadzonych aukcji elektronicznych za pośrednictwem elektronicznej Platformy Zakupowej to prawie  250 mln zł. Poprzez działania mające na celu intensyfikację prowadzenia aukcji elektronicznych oszczędności z tego tytułu w ostatnim roku wzrosły trzykrotnie w porównaniu do roku 2015. Poprzez cykl spotkań z potencjalnymi kontrahentami chcemy otworzyć się na aktywny dialog z rynkiem -  posłuchać tego, jakie są oczekiwania naszych partnerów wobec procesów przetargowych organizowanych przez spółki Grupy TAURON – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia

Celem spotkań się z potencjalnymi kontrahentami jest również poprawa przepływu informacji oraz umożliwienie partnerom TAURON zaplanowania i przygotowania swojego potencjału i portfela zamówień z odpowiednim wyprzedzeniem.

Tym razem zaproszenie na spotkanie skierowano do wszystkich potencjalnych wykonawców inwestycji i remontów oraz dostawców i producentów materiałów zamawianych przez TAURON Ciepło.

W trakcie pierwszych warsztatów przedstawione zostały plany prac remontowych i inwestycyjnych przewidzianych na rok 2017 oraz plany przyłączeniowe związane z Programem Likwidacji Niskiej Emisji przygotowywanym przez TAURON Ciepło.

Kontrahentom oferowana jest także możliwość odbycia szkoleń z wykorzystania Platformy Zakupowej tak, aby stała się ona narzędziem powszechnie używanym i akceptowanym nie tylko przez pracowników Grupy, ale także przez partnerów biznesowych TAURON.

- Chcemy pokazać nową jakość w Grupie TAURON, czyli otwarty i transparentny dialog z naszymi kontrahentami. Wysoka frekwencja na pierwszym spotkaniu świadczy o zainteresowaniu współpracą z Grupą TAURON i bardzo dużą potrzebą takich spotkań, dlatego zainicjowany cykl będzie rozszerzany o kolejne Spółki w Grupie TAURON mówi Kamil Kamiński wiceprezes zarządu ds. zarządzania korporacyjnego TAURON Polska Energia.

1.JPG

Rozmiar 4,8 MB 3008x2008 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.