TAURON: wybrano pierwsze startupy do programu Pilot Maker

Piętnaście startupów oferujących swoje rozwiązania dla Grupy TAURON zakwalifikowano do pierwszego etapu programu pilotażowych wdrożeń dla startupów pn. Pilot Maker.

Program akceleracji Pilot Maker - www.pilotmaker.pl, którego głównym partnerem jest TAURON, to projekt, który wygrał blisko sześciomilionowe dofinansowanie w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Scale Up.

Program, realizowany przez firmę techBrainers, jest oparty na realnych, precyzyjnie zdefiniowanych wyzwaniach dużych przedsiębiorstw z TAURONEM na czele. Dzięki temu został ukierunkowany na pozyskanie takich rozwiązań, które będą mogły być finalnie wdrożone w firmach partnerskich - http://media.tauron.pl/pr/338331/tauron-inwestuje-w-rozwoj-startupow

- Wobec zmieniającego się z niespotykaną wcześniej dynamiką rynku, szczególnie w obszarze energetyki, potrzebne są nowe, innowacyjne produkty. TAURON poszukuje więc sposobów identyfikacji potencjalnych obszarów wystąpienia innowacji przełomowych w otoczeniu organizacji. Liczymy, że w naszej współpracy ze startupami uda nam się, głównie w obszarze klienckim zidentyfikować nowe technologie, produkty czy usługi, które będziemy mogli oferować naszym klientom, a tym samym zbudować nową strukturę przychodów – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia

Proces rekrutacji do pierwszej rundy programu Pilot Maker składał się z kilku etapów. Pierwszy etap skupił się na analizie formalnej i wstępnej ocenie potencjału rozwiązania. Startupy, które pozytywnie przeszły weryfikacje skierowane zostały na prowadzony przez firmę techBrainers komitet selekcji. Bardzo istotne jest, że w skład tego komitetu weszli przedstawiciele zarówno techBrainers i dużych przedsiębiorstw czyli TAURONA oraz Amplusa i Krossa, jak również dedykowani eksperci tematyczni oraz eksperci z funduszy inwestycyjnych.

- Komitet selekcji wskazał listę 23 startupów z największym potencjałem wdrożeniowym, z czego 15 ma potencjał wdrożeniowy w firmie Tauron. Co to oznacza? Jest to potwierdzenie, że startupy odpowiadają na konkretne wyzwania zdefiniowane przez firmę TAURON, a potencjalne wdrożenie danego rozwiązania jest kompatybilne z infrastrukturą i strategią firmy TAURON – informuje Magdalena Jackowska-Rejman, kierownik projektu Pilot Maker, CEO techBrainers.

W ramach programu Pilot Maker oferta dla startupów obejmuje:

  • Zapewnienie indywidualnego opiekuna i precyzyjnie dobrane grono specjalistów.
  • Gwarancje ochrony know-how i zachowania 100 % udziałów.
  • Referencje dużego klienta i możliwość dalszej współpracy.
  • Do 200 tys. PLN na rozwój oraz pakiet usług do 50 tys. PLN
  • Możliwość przetestowania technologii na infrastrukturze i z udziałem klienta końcowego.
  • Weryfikacja hipotez biznesowych zgodnie z cyklem PDCA.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=jtOHU1VDzOY&t=15s

4.jpg

Rozmiar 250.5 kB 1193x816 pikseli

1 / 1

4.jpg

27.03.2017

Pobierz jpg (250.5 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.