TAURON rozwija nowoczesny portal przyłączeniowy

TAURON Dystrybucja uruchomił dla klientów nowoczesną formę płatności elektronicznych za usługę przyłączenia do sieci energetycznej. Dzięki niej klienci będą mogli dokonać opłaty wykorzystując rozwiązania podobne do tych stosowanych w sklepach internetowych. To pierwsza tego typu usługa oferowana przez operatora systemu dystrybucyjnego w Polsce.

W ubiegłym roku TAURON Dystrybucja uruchomił nowoczesny portal przyłączeniowy. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu, można elektronicznie złożyć wniosek o warunki przyłączenia oraz umowę o przyłączenie. Wprowadzony system umożliwia przekazywanie informacji zwrotnej o statusie sprawy i przesyłanie komunikatów w poszczególnych sprawach. Teraz dodatkowo spółka uruchomiła usługę szybkich płatności online.

TAURON stale rozwija kanały komunikacji z klientami i wprowadza nowoczesne rozwiązania. Najpopularniejszą formą płatności internetowych w Polsce są przelewy elektroniczne i dlatego wprowadzona została możliwość opłacenia przyłączenia do sieci energetycznej za pomocą szybkich płatności on-line. To rozwiązanie zbliżone do tych oferowanych w sklepach internetowych.

System szybkich płatności online jest alternatywą dla tradycyjnych przelewów bankowych. Usługa polega na tym, że płatność przebiega niemalże w „czasie rzeczywistym”, co nie wymaga oczekiwania na zaksięgowanie przelewu przez bank. Jest dostępna 24h/dobę – niezależnie od pory dnia czy nocy, płatność trafia od razu do operatora.

TAURON Dystrybucja stale pracuje nad usprawnieniem procesu przyłączenia klienta do sieci energetycznej. W ostatnich miesiącach spółka zmniejszyła ilość procedur, skróciła czasu załatwienia sprawy czy uprościła treść umowy. Ponadto w ciągu ostatnich czterech lat firma skróciła średni czas realizacji usługi o prawie 30 proc.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.