TAURON dostarczy prąd dla administracji rządowej

TAURON wygrał przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej dla ponad 100 jednostek administracji państwowej. W ciągu dwóch lat dostarczy do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów 226 818 MWh energii elektrycznej.

W przetargu startowało 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 60 121 592,69 zł, złożył TAURON Sprzedaż. To kolejna wygrana TAURONA w istotnym przetargu publicznym na dostawę energii elektrycznej.

- Konsekwentnie realizujemy nasze cele. Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych. Wygrany przetarg to potwierdzenie tej zapowiedzi i cieszę się, że oferta naszej firmy została obdarzona zaufaniem, a konkurencyjność naszego produktu została pozytywnie oceniona. To kolejny krok w budowie naszego portfolia klientów, a także duże wejście z produktami i usługami w skali kraju. Mimo wszystko ten sukces nie zwalnia nas z dalszych usilnych działań w kierunku budowania oferty nowoczesnego i konkurencyjnego dostawcy energii - mówi Filip Grzegorczyk prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Dzięki wygraniu tego przetargu od października 2017 do września 2019 roku TAURON będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. Są to m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przetarg dotyczył 1 376 punktów poboru energii elektrycznej. Organizatorem postępowania było Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

- Kontraktowanie energii w przetargach odgrywa dużą rolę w działalności biznesowej TAURONA. Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych. Daje to pozytywną perspektywę co do realizacji ambitnych planów sprzedażowych TAURONA - podkreśla Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.

W 2016 r. TAURON brał udział w 1 236 postępowaniach publicznych, co stanowi największą ilość złożonych ofert na tle konkurencji. TAURON uzyskał również najwyższy odsetek wygranych przetargów. Od stycznia do maja 2017 r. TAURON obsłużył ponad 200 postępowań i ponownie jest liderem w ilości wygranych przetargów ogłaszanych przez klientów publicznych.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.