TAURON opublikował multimedialny Zintegrowany Raport Roczny

Międzynarodowe standardy raportowania zintegrowanego, określone przez International Integrated Reporting Council (IIRC) stały się głównymi wskaźnikami i wytycznymi do opracowania Zintegrowanego Raportu Rocznego Grupy TAURON. Nowoczesny, multimedialny raport online prezentuje najważniejsze informacje o   Grupie TAURON, wykorzystując w prezentacji między innymi technologię Virtual Reality. Raport jest już dostępny pod adresem www.raport2016.tauron.pl

TAURON od kilku lat wyznacza trendy w dialogu z otoczeniem. Po zwycięstwie w trzech poprzednich edycjach w konkursie The Best Annual Report, zespół pracujący nad projektem skoncentrował się na zgodności struktury i treści z międzynarodowymi standardami raportowania zintegrowanego.

- Rok 2016 był dla pracowników Grupy TAURON okresem wytężonej pracy i zmian, których symbolami są nowa Strategia obejmująca lata 2016-2025 oraz zaktualizowany model biznesowy. Nowe spojrzenie na organizację i jej perspektywy wymagało zmiany podejścia do raportowania. Staramy się utrzymać pozycję lidera w komunikacji z otoczeniem, dlatego opowiadając o Grupie TAURON uwzględniliśmy najlepsze światowe standardy i praktyki. Wierzymy, że ta nowa formuła prezentacji danych umożliwi odbiorcom zapoznanie się ze wszystkimi aspektami działalności Grupy – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Praca nad raportem wiązała się dla całego zespołu projektowego z koniecznością zmiany sposobu myślenia o kapitałach i relacjach z otoczeniem Grupy TAURON. W tworzeniu treści uczestniczyło kilkadziesiąt osób reprezentujących wszystkie kluczowe obszary biznesowe. Liczne warsztaty i spotkania robocze pomogły kompleksowo przeanalizować procesy zachodzące w Grupie i to głównie z perspektywy tworzenia wartości dla jej interesariuszy. Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które wykorzystane są w treści raportu, zostały przygotowane według wytycznych Global Reporting Index – GRI G4.

Holistyczne spojrzenie na Grupę odnalazło również odzwierciedlenie w sposobie prezentacji modelu biznesowego oraz strategii – oba zagadnienia zostały zaprezentowane za pomocą filmów wykonanych w technologii Virtual Reality (VR - 3600). Podobnie jak w latach poprzednich, w raporcie zastosowano zaawansowane, interaktywne narzędzia do prezentacji danych finansowych i pozafinansowych oraz liczne infografiki.

- Mimo, że w zeszłym roku otrzymaliśmy po raz trzeci z rzędu nagrodę główną w klasyfikacji generalnej konkursu The Best Annual Report, to Zintegrowany Raport za 2016 r. stał się dla nas istotnym wyzwaniem. Wymagał od nas innego, nowego podejścia, zrozumienia i otwarcia na nowe standardy raportowania i zaangażowania do zespołu osób ze wszystkich kluczowych obszarów łańcucha wartości TAURON. Jesteśmy niezwykle ciekawi pierwszych opinii naszej pracy – dodaje Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansowych.

W 2016 roku Raport Roczny Grupy otrzymał nagrodę główną w klasyfikacji generalnej konkursu The Best Annual Report, a wersja internetowa raportu została wyróżniona przez kapitułę konkursu. Tym samym TAURON dołączył do Klubu The Best of The Best, który obejmuje spółki, które trzy razy zdobyły nagrodę główną w konkursie na najlepszy raport roczny. 

Raport jest dostępny pod adresem: www.raport2016.tauron.pl

GRAFIKA.jpg

Rozmiar 1,1 MB 3600x2400 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.