Energetycy TAURONA przywrócili zasilanie do 160 tys. klientów

W ciągu 12 godzin po wystąpienia pierwszych awarii spowodowanych przez huraganowy wiatr, energetycy TAURONA przywrócili zasilanie do 160 tys. klientów. W terenie od rana pracuje ponad 850 energetyków, którzy z użyciem sprzętu ciężkiego usuwają awarie. Nadal wieje silny wiatr i pada deszcz, więc w trudnych warunkach pogodowych będą pracować do późnej nocy.

W kulminacyjnym momencie orkanu w niedzielę rano, na obszarze spółki bez zasilania było ponad 190 tys. odbiorców. Energetycy od rana sukcesywnie usuwają awarie, naprawiają powstałe uszkodzenia i załączają elementy sieci. Niestety utrzymujące się niekorzystne warunki atmosferyczne powodują, że w sieci energetycznej występują ciągle nowe uszkodzenia, a silny wiatr w wielu miejscach uniemożliwia pracę przy użyciu podnośników.

Na godzinę 18.00 na terenie dystrybucyjnym TAURONA wciąż bez zasilania pozostaje ok 30 tysięcy klientów. Najtrudniejsza jest sytuacja jest nadal w województwach dolnośląskim, gdzie bez zasilania pozostaje jeszcze 11 tys. odbiorców. W województwie śląskim bez zasilania jest 7,5 tys. odbiorców, małopolskim 7 tys. i opolskim 4 tys.

Wyłączonych jest ok 700 stacji transformatorowych i 19 linii wysokiego napięcia. Dotychczas spółka zarejestrowała ponad 3,8 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia.

Energetycy przewidują, że odbudowa niektórych linii energetycznych może potrwać do późnych godzin wieczornych, natomiast część uszkodzeń będzie jeszcze usuwana w poniedziałek.

Na stronie http://bit.ly/_WyszukiwarkaAwarii znajduje się wyszukiwarka awarii wraz z prognozowanym czasem ich usunięcia. Jeśli na liście nie ma poszukiwanego adresu, proszę skorzystać z formularza na stronie http://bit.ly/_ZglosAwarie i przesłać nam informację o awarii.

5.jpg

Rozmiar 456,8 kB 1064x750 pikseli

1 / 1

5.jpg

29.10.2017

Pobierz jpg (456,8 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.