TAURON w RESPECT Index po raz piąty

Nieprzerwanie od 2013 r. TAURON Polska Energia wchodzi w skład RESPECT Index.
W grudniu po raz piąty dołączył do grona spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie.

Uroczyste ogłoszenie wyników XI edycji zestawienia RESPECT Index odbyło się 14 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Projekt RESPECT Index ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, ale ponadto mocno akcentuje atrakcyjność inwestycyjną spółek, którą charakteryzuje m.in. jakość raportowania, poziom relacji inwestorskich czy ład informacyjny.

– Działalność TAURONA prowadzimy z uwzględnieniem najlepszych światowych rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialnego biznesu i komunikacji z otoczeniem. Tylko przez ostatni rok podjęliśmy sporo inicjatyw z zakresu ochrony środowiska, kwestii społecznych, pracowniczych,
a także compliance. Efektem tych działań jest między innymi nasza ponowna obecność w zestawieniu RESPECT Index. Dla nas jest to powód do zadowolenia, z kolei dla naszych inwestorów jasny sygnał, że również w obszarach pozabiznesowych realizujemy nasze działania według najlepszych standardów - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

W tym roku spółka przyjęła nową Strategię zrównoważonego rozwoju na lata 2017-2025, która jest spójna ze Strategią biznesową Grupy TAURON.

Spółka co roku publikuje także dane pozafinansowe według międzynarodowych wytycznych (Global Reporting Initative). W 2017 r. wydała raport zintegrowany, za który otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

TAURON jest także członkiem elitarnego grona raportujących spółek „The Best of the Best”.

Raporty roczne są stałym elementem komunikacji TAURONA z otoczeniem. Spółka utrzymuje wysoki poziom raportów, by sprostać oczekiwaniom jak najszerszego grona odbiorców – zarówno klientów, akcjonariuszy, analityków, jak i przedstawicieli mediów.

20171214_175341.jpg

Rozmiar 2,0 MB 4128x2322 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.