TAURON ponownie wśród najbardziej transparentnych spółek

TAURON Polska Energia po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie laureatów rankingu „Transparentna Spółka Roku" za przejrzystość prowadzenia biznesu oraz jakość i rzetelność komunikacji z rynkiem.

W organizowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz Instytut Rachunkowości i Podatków rankingu oceniano trzy obszary: sprawozdawczość finansową i raportowanie, relacje inwestorskie i zasady ładu korporacyjnego. Ranking powstał w oparciu o wyniki badania ankietowego spółek notowanych na warszawskiej GPW. Laureatów ogłoszono 25 kwietnia 2018 roku.   

TAURON jest liderem komunikacji z rynkiem kapitałowym, działania spółki w tym obszarze były wielokrotnie doceniane: w trzech edycjach badania przeprowadzonego przez Izbę Domów Maklerskich oraz Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” relacje inwestorskie TAURONA zostały uznane za najlepsze wśród spółek z indeksu WIG30. W ubiegłorocznej edycji konkursu „The Best Annual Report” organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków TAURON został zaliczony do elitarnego grona „Best of the Best” skupiającego spółki stosujące najwyższe standardy raportowania.

Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku TAURON otrzymał tytuł „Herosa Rynku Kapitałowego 2017” w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Spółka została doceniona za wysokie standardy w obszarze relacji inwestorskich oraz stosowanie najlepszych praktyk w zakresie komunikacji z inwestorami indywidualnymi.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.