Program „Oddychaj powietrzem” z prestiżową nagrodą

Autorski program TAURONA „Oddychaj powietrzem” otrzymał prestiżową nagrodę "Eko-Inspiracja 2017" w ramach programu "Ekologicznie Odpowiedzialni".


“Eko-Inspiracja” to ważne wyróżnienie środowiska proekologicznego w Polsce. Tym laurem doceniane są projekty propagujące ideę zrównoważonego rozwoju. Program ma wymiar edukacji społecznej i konsumenckiej. Godło „Eko-Inspiracja” otrzymują innowacyjne i ekologiczne marki, produkty, firmy, instytucje i organizacje. W tym roku jury wyróżniło autorski, antysmogowy projekt TAURONA.
Program „Oddychaj powietrzem” został opracowany w odpowiedzi na wyzwania związane z obecnością smogu. Celem akcji, którą prowadzi TAURON jest edukacja na temat przyczyn powstawania tego zjawiska, metod zapobiegania oraz skłonienie odbiorców do zwrócenia uwagi na skutki zanieczyszczenia powietrza.

W realizację „Oddychaj powietrzem” zaangażowało się kilka spółek z Grupy TAURON. Dzięki temu program w kompleksowy sposób wspiera walkę z niską emisją, wpisując się tym samym w działania Rządu w tym zakresie – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Bardzo się cieszę, że nasz wysiłek został doceniony przez twórców „Ekologicznie Odpowiedzialni”. To dobry moment, aby podziękować pomysłodawcom programu, a także osobom zaangażowanym w jego realizację, wśród których znaleźli się przedstawiciele TAURON Sprzedaż, TAURON Ciepło, TAURON Dystrybucja i TAURON Polska Energia. – dodaje prezes.

Istotność antysmogowej kampanii TAURONA doceniły także różne, ważne instytucje pożytku publicznego oraz administracja lokalna z terenu najbardziej dotkniętych zjawiskiem niskiej emisji, czyli Małopolski, Śląska i Dolnego Śląska. Honorowy patronat nad regionalnymi edycjami akcji objęli Wojewódzka Straż Pożarna, Prezes Korporacji Kominiarzy Polskich, a także wojewodowie.

Więcej o programie Oddychaj powietrzem na portalu: www.oddychajpowietrzem.pl

Eko-Inspiracja 2017 logo.jpg

Rozmiar 204.6 kB 665x1072 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.