TAURON wspiera nowoczesne kształcenie zawodowe

Zachęcenie młodych ludzi do podejmowania kształcenia w technikach i szkołach branżowych to cel projektu „Katowice Miasto Fachowców”. Grupa TAURON zaangażowała się w projekt, jako jeden z największych pracodawców na Śląsku.

– „Katowice Miasto Fachowców”, to kolejny projekt, do którego został zaproszony TAURON, by aktywnie wspierać rozwój nowoczesnego kształcenia zawodowego. Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie inicjatywy, które umożliwiają nam, jako pracodawcy, uczestniczyć w przygotowywaniu dobrze wykwalifikowanych absolwentów do wejścia na rynek pracy. Model kształcenia oparty na dojrzałym partnerstwie pomiędzy szkołą, uczniem i potencjalnym pracodawcą jest dla nas atrakcyjny  – podkreśla Kamil Kamiński wiceprezes zarządu ds. klienta i wsparcia korporacyjnego TAURON Polska Energia.

Celem projektu „Katowice Miasto Fachowców” jest między innymi zachęcenie młodzieży stojącej przed wyborem dalszej ścieżki edukacji do podejmowania kształcenia w technikach i szkołach branżowych I stopnia, pokazanie perspektyw zawodowych związanych z kształceniem zawodowym oraz zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości społecznej w zakresie dualnego systemu kształcenia.

Cieszę się, że uczniowie katowickich szkół będą mogli zapoznać się ze specyfiką naszej branży poprzez wizyty studyjne w naszej spółce. Jestem przekonany, że realizacja projektu „Katowice Miasto Fachowców”, przyczyni się, nie tylko do zdobycia wiedzy na temat zawodów branży elektroenergetycznej, ale także do zwiększenia świadomości uczniów, poprzez zapoznanie się z najbardziej ekologicznym sposobem ogrzewania i programem likwidacji niskiej emisji.  –  mówi Jacek Uhryn prezes zarządu TAURON Ciepło.

W ramach projektu TAURON Ciepło zorganizuje wizyty studyjne, podczas których uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli możliwość poznać praktyczne zasady funkcjonowania elektrociepłowni oraz dowiedzieć się jakie umiejętności są niezbędne do pracy w tym zawodzie. Taki bezpośredni kontakt z potencjalnym przyszłym pracodawcą pozwoli uczniom na bardziej świadome planowanie swojej przyszłości zawodowej.

Zaangażowanie się w projekt "Katowice Miasto Fachowców" to tylko jedna z inicjatyw podejmowanych przez TAURON we współpracy z otoczeniem edukacyjno-akademickim. Grupa współpracuje już z 40 klasami patronackimi. Tylko w 2017 roku zorganizowano 87 wizyt edukacyjnych na obiektach Grupy, a praktyki odbyło  niemal 700 absolwentów, studentów oraz uczniów szkół średnich i zawodowych. Promowaniu kształcenia zawodowego służą także dni otwarte w szkołach i obiektach Grupy TAURON, a także udział w targach edukacyjnych oraz pracy.

Więcej informacji o projekcie udzieli rzecznik prasowy Grupy TAURON Daniel Iwan

M: 723600825

E: daniel.iwan@tauron.pl

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.