Z okazji obchodów 120-lecia jaworznickiej energetyki, Grupa TAURON ogłosiła konkurs na nazwę ulicy, która biegnie wzdłuż budowy bloku 910 MW powstającego w Jaworznie. Zwyciężyła nazwa - Dobrej Energii.
W konkursie nadesłano ponad pół tysiąca zgłoszeń zawierających blisko 600 pomysłów na nazwę nowej ulicy. Spośród propozycji jury konkursowe wyłoniło zwycięską nazwę, która następnie przeszła całą procedurę administracyjną. 30 sierpnia, na mocy uchwały Rady Miasta Jaworzna, ulica biegnąca wzdłuż budowy nowej jednostki otrzymała nazwę ulicy Dobrej Energii. Nowa nazwa obowiązywała będzie od 1 stycznia 2019 roku.
Wśród osób biorących udział w konkursie aż 29 uczestników wskazało wybraną nazwę. Zgodnie z regulaminem, zwycięzcą konkursu i zdobywcą nagrody – palety ekogroszku wraz z dowozem w dowolnie wskazane miejsce na terenie Polski oraz deskorolki elektrycznej – została osoba, która zgłosiła ulicę Dobrej Energii jako pierwsza. Dla pozostałych osób, które także zaproponowały tę nazwę, przygotowano nagrody pocieszenia w postaci zestawów gadżetów firmowych.
Jaworzno historycznie i kulturowo bardzo głęboko związane jest z górnictwem i energetyką. To na potrzeby kopalni w 1898 roku uruchomiono pierwsze generatory. Z czasem elektrownie straciły przykopalniany charakter, a do grona odbiorców dołączyli mieszkańcy i zakłady przemysłowe Jaworzna, a także dalszych miejscowości. Obecnie moc zainstalowana Elektrowni Jaworzno III wynosi 1 535 MW. Także w Jaworznie powstaje blok energetyczny o mocy 910 MW – największa inwestycja Grupy TAURON nie tylko pod względem finansowym, ale i organizacyjnym. W szczycie prac na placu budowy pracowało około 2,5 tys. osób i liczba ta nie obejmuje ludzi zatrudnionych w wytwórniach, fabrykach oraz innych zakładach produkujących urządzenia i elementy potrzebne dla budowy bloku. Blok zostanie przekazany do eksploatacji w IV kwartale 2019 r. i będzie produkował do 6,4 TWh energii elektrycznej rocznie, co odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej 2,5 mln gospodarstw domowych. Paliwo dla bloku 910 MW pochodziło będzie z kopalni należących do TAURON Wydobycie. Nowa jednostka będzie spełniała wszelkie wymogi środowiskowe.