Żużel powrócił na Stadion Śląski

Po 15 latach przerwy żużlowa rywalizacja powróciła na Stadionie Śląski. W towarzyskim meczu Reprezentacja Polski pokonała w „kotle czarownic” reprezentację Reszty Świata. Spotkanie rozegrane zostało w ramach projektu „Żużel na Śląskim”, którego partnerem jest TAURON.

To jednak nie koniec żużlowych emocji w legendarnym „kotle czarownic”, już 15 września odbędzie się tam finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na Żużlu – TAURON Speedway Euro Championship.

Sobotnie spotkanie na Stadionie Śląskim było czwartym meczem, który Żużlowa Reprezentacja Polski rozegrała w sezonie 2018 i cieszyło się dużą popularnością wśród kibiców. Na trybunach Stadionu Śląskiego zasiadło około 15 tysięcy widzów.

Nie zawiedli również reprezentanci Polski. Drużyna pod wodzą trenera Marka Cieślaka pokonała ekipę Reszty Świata, prowadzoną przez Zenona Plecha 46:44. Przed zawodami wielokrotny medalista mistrzostw świata, Zenon Plech został oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Polskę reprezentowali: Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Patryk Dudek, Janusz Kołodziej, Bartosz Zmarzlik oraz Kacper Woryna. W drużynie Reszty Świata znaleźli się natomiast Andriej Kudriaszow, Martin Vaculik, Jack Holder, Nicki Pedersen, Chris Holder oraz Matej Žagar.

Wiele atrakcji – w tym także tych przygotowanych przez TAURON – czekało na kibiców w miasteczku kibica. W mobilnym domu TAURONA prezentowane były nowoczesne sposoby ogrzewania domów i mieszkań oraz inteligentne urządzenia Smart Home. Na miejscu można było skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów i dowiedzieć się wszystkiego na temat możliwości wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne.

Odwiedzający mogli poznać również ofertę urządzeń Smart Home, które dbają o bezpieczeństwo domu i domowników oraz pomagają zoptymalizować koszty zużycia energii.

Zawody żużlowe na Stadionie Śląskim stanowią duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Na potrzeby wrześniowych spotkań stworzony został sztuczny tor o długości 370 metrów długości i 16 metrów szerokości na łukach.

Projekt „Żużel na Śląskim” wpisany został w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

01-09-2018_Zuzel_FotoJeremiAstaszowJerBaStudio_WWW_20(161).jpg

Rozmiar 495.0 kB 1338x790 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.