Krynica miastem sportu! Rusza 9 TAURON Festiwal Biegowy.

Dziś w Krynicy-Zdroju rozpocznie się 9. TAURON Festiwali Biegowy. Festiwal to znacznie więcej niż same biegi, to także ciekawe spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu. Dla 9 tysięcy uczestników imprezy TAURON przygotował wiele atrakcji.

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez biegowych w Europie. ​Wydarzenie, które od 2010 roku w pierwszy weekend września przyciąga  tysiące fanów biegania, stało się już tradycją. Program sportowy obejmuje około 30 konkurencji biegowych ulicznych i górskich, przeznaczonych dla profesjonalistów i amatorów, dorosłych i dzieci. 

Najmłodsi ścigają się na deptaku, dorośli przemierzają ulice, drogi i górskie szlaki, pokonując królewski dystans 42 km maratonu, a ultrasi nawet 100 km po szlakach Beskidu Sądeckiego. W ten sposób w biegach na dystansie od 100 m do 100 km mogą uczestniczyć rodziny i grupy przyjaciół. Rekordowa w skali kraju pula nagród przekracza 650 tys. złotych.

Program wydarzeń towarzyszących TAURON Festiwalu Biegowego obejmuje warsztaty, seminaria i spotkania z osobistościami sportu, biznesu, medycyny i kultury, a także strefy aktywności, targi EXPO i koncerty.

Udział w Festiwalu zapowiedzieli czołowi polscy zawodnicy, medaliści Mistrzostw Polski i Europy. Z uczestnikami Festiwalu Biegowego spotkają się m. in. złote medalistki lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 metrów Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik, brązowa medalistka olimpijska w pięcioboju Oktawia Nowacka, mistrz Polski w maratonie Henryk Szost, legenda polskiego szczypiorniaka Bogdan Wenta czy mistrz olimpijski w wioślarstwie Adam Korol. 

Rozgrzewamy TAURON Festiwal Biegowy – Rozgrzejemy też Twój dom

TAURON bierze udział w tegorocznym Festiwalu z hasłem „Rozgrzewamy TAURON Festiwal Biegowy - Rozgrzejemy też Twój dom”. Na krynickim deptaku w strefie kibica zaparkuje mobilny dom TAURONA. Będzie można w nim uzyskać wiele praktycznych informacji na temat możliwości wymiany ogrzewania na ekologiczne, a także porównać koszty eksploatacji różnych urządzeń.

Eksperci TAURONA doradzą, jakie ogrzewanie wybrać, by odpowiadało potrzebom domowników oraz ich możliwościom finansowym.

Zawodnicy otrzymają pakiety startowe z atrakcyjnymi upominkami od TAURONA, a przedstawiciele firmy zorganizują i poprowadzą dla uczestników Festiwalu specjalną strefę aktywności z konkursami i innymi atrakcjami.

 

1.jpg

Rozmiar 122,1 kB 1079x641 pikseli

1 / 3

1.jpg

07.09.2018

Pobierz jpg (122,1 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.