TAURON SEC: Madsen mistrzem Europy, Hampel z medalem

Sobotni wieczór na Stadionie Śląskim stał pod znakiem dominacji Duńczyka Leona Madsena. Nowy mistrz Europy z sukcesu mógł się cieszyć już po czterech startach.  Srebrny medal  zdobył Jarosław Hampel, brązowy debiutant Brytyjczyk Robert Lampert. Zanim taśma pierwszego biegu poszła w górę kibice mogli spotkać bohaterów wieczoru w Strefie TAURONA.

30 tysięcy widzów w "Kotle Czarownic" zobaczyło ciekawe zawody, których głównym bohaterem był triumfator Leon Madsen. Duńczyk, po profesorskiej jeździe, zdobył komplet punktów i już po czwartym starcie mógł się cieszyć ze zdobycia mistrzostwa.

Przed zawodami polscy kibice liczyli, że Jarosławowi Hampelowi uda się odrobić czteropunktową stratę do Madsena i stanie na najwyższym stopniu podium całego turnieju. Jednak po słabym początku zawodów,  polski żużlowiec musiał bardziej skoncentrować się na obronie drugiego miejsca niż na  rywalizacji ze świetnie dysponowanym Duńczykiem.

Kapitalny debiut w cyklu TAURON SEC zaliczył Robert Lambert. Brytyjczyk, w swoim pierwszym sezonie wygrał rundę w Güstrow oraz stanął na podium zmagań w Daugavpils. W Chorzowie zdobył osiem punktów, które zapewniły mu trzecie miejsce w klasyfikacji cyklu.

Ozdobą zawodów były starty rybniczanina z „dziką kartą” Kacpra Woryny, który jeździł nie tylko skutecznie – zdobył dwanaście punktów i trzecie miejsce w zawodach, ale i efektownie. Zwycięstwo w biegu 11, gdy na trasie wyprzedził trzech przeciwników, rozpaliło „Kocioł Czarownic” do czerwoności.  Mocne ściganie zafundowali też w wyścigu barażowym Szwed Antonio Lindbaeck.z Duńczykiem Mikkelem Michelsenem. Ostatecznie zażarty pojedynek wygrał Lindbaeck przedłużając swoje szanse na brąz.

Zawody w Chorzowie kończyły cykl TAURON Speedway Euro Championship w ramach którego odbyły się trzy spotkania: w Gnieźnie, niemieckim Güstrow oraz łotewskim Daugavpils.

Speedway oficjalnie wrócił na Stadion Śląski w pierwszy weekend września. W meczu Polska – Reszta Świata w niesamowitych okolicznościach drużyna pod wodzą trenera Marka Cieślaka pokonała ekipę „gości” prowadzoną przez Zenona Plecha 46:44.

Zawody żużlowe na Stadionie Śląskim stanowiły duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Na potrzeby wrześniowych spotkań stworzony został sztuczny tor o długości 370 metrów długości i 16 metrów szerokości na łukach.

Kibice, poza sportowymi emocjami, na Stadionie Śląskim mogli liczyć na wiele atrakcji w Miasteczku Kibica. W strefie TAURONA przed zawodami odbyła się np. sesja autografowa zawodników.

Ze względu na zbliżający się okres grzewczy w mobilnym domu TAURONA zaprezentowano nowoczesne sposoby ogrzewania domów i mieszkań oraz inteligentne urządzenia Smart Home. Każdy odwiedzający Strefę będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów i dowiedzieć się wszystkiego na temat możliwości wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne.

TAURON SEC 2018 (1).jpg

Rozmiar 386.4 kB 1225x790 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.