Alchemia Światła wraca na Wawel

 

Alchemia Światła, wielkie multimedialne widowisko powraca do miejsca, gdzie projekt się narodził - na Zamek Królewski na Wawelu. Dzięki zaawansowanej technologii i niezwykłym artystycznym środkom wyrazu, ponownie przeniesie widzów w inny wymiar. W tym roku, ten niepowtarzalny spektakl będzie inspirowany 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Alchemia Światła 2018 to wspólny projekt Wawelu i TAURONA. To unikalne w skali kraju interdyscyplinarne widowisko multimedialne, które łączy nowoczesne sztuki wizualne w postaci wielkoformatowego, trójwymiarowego mappingu, ze światłem, muzyką, śpiewem i tańcem na żywo. Spektakl na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu, będzie można obejrzeć dwukrotnie: 22 i 23 września o godz. 20.30.

Tym razem krakowska publiczność zanurzy się w baśniową, pełną emocji i symboli opowieść o zmiennych losach kraju, w której przewodnikiem będzie drzewo przemawiające głosem Jerzego Treli. Na oczach widzów drzewo urośnie, będzie stawało się coraz mocniejsze, ale czy zawsze oprze się sile natury? Będzie się rozwijało, kwitło, wydawało owoce, leczyło pokiereszowane wiatrem konary. Będzie świadkiem historii, ale też mądrym prorokiem. U jego stóp wydarzą się rzeczy niezwykłe, pełne lęku i smutku, ale też radości i nadziei.

Wizualna opowieść oraz bogata gra świateł ukazana na wawelskich ścianach będzie współgrała z artystycznymi występami na żywo. W skład prawie 100-osobowego zespołu artystów wejdą tancerze, akrobaci, muzycy, a także wybitni wokaliści młodego pokolenia. Wśród nich będą: Dominika Barabas, Sylwia Banasik, Kasia Moś oraz Kuba Jurzyk. Na żywo wystąpi też multiinstrumentalista Joachim Mencel, beatboxer - Jakub “Zgas” Żmijowski oraz charyzmatyczny zespół Jelonek z gościnnym udziałem Pawła Grzegorczyka, wokalisty zespołu Hunter. 

Choreografię oraz baśniowe kostiumy do spektaklu stworzy Agnieszka Glińska, założycielka zjawiskowego Art Color Ballet. Za projekt oprawy dźwiękowej odpowiada kompozytor i aranżer Marek “Smok” Rajss, a reżyserią światła zajmie się jeden z największych i najbardziej wszechstronnych realizatorów w Polsce -  Grzegorz “Jolo” Barszczewski. 

W trakcie widowiska będą pracowały nowoczesne projektory multimedialne w towarzystwie w pełni zsynchronizowanych inteligentnych urządzeń oświetleniowych. W widowisku zostanie wykorzytana zaawansowana technologia dźwięku trójwymiarowego, nadając realny wymiar, zaprojektowanym specjalnie na potrzeby spektaklu, dźwiękowym efektom specjalnym.

Alchemia Światła to autorski projekt firmy TAURON Dystrybucja. Widowisko miało swoją premierę w 2015 r. na Wawelu. W kolejnych latach było wystawiane we Wrocławiu i Katowicach.

Alchemia Światła jest  laureatem wielu prestiżowych, branżowych nagród m.in. Top Event 2015, Top Event 2017, MP Power Awards 2015 za najlepszy event oraz najlepszą oprawę wizualną roku.

Szczegóły oraz informacje na temat sprzedaży biletów: www.alchemiaswiatla.pl

Filmy z poprzednich edycji:

Kraków 2015 https://www.youtube.com/watch?v=Qlvo5ivyV-g&t=26s

Wrocław 2016 https://www.youtube.com/watch?v=MlSKjmplfg4

Katowice 2017 https://www.youtube.com/watch?v=WU7wL1qcyl4&t=1s

 

Osoba do kontaktu:

Marcin Marzyński

Rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja

tel. 516 110 127, e-mail: marcin.marzynski@tauron-dystrybucja.pl

1.jpg

Rozmiar 98,4 kB 1280x622 pikseli

1 / 4

1.jpg

20.09.2018

Pobierz jpg (98,4 kB)

0

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.