Alchemia Światła na Dzień Energetyka

W sobotę dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu stał się areną, na której rozegrało się spektakularne widowisko. Alchemia Światła to autorski projekt TAURON Dystrybucja. Tematem przewodnim była podróż przez tysiąclecia istnienia Polski w drodze ku wolności.

Widowisko, w którym w ciągu dwóch dni udział wzięło ponad 2,5 tys. osób, zorganizowane w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zbiegło się ze świętowaniem przez Grupę TAURON Dnia Energetyka. Oprócz przedstawicieli Grupy TAURON w obchodach branżowego święta udział wzięli zaproszeni goście: kluczowi klienci, partnerzy społeczni oraz przedstawiciele administracji rządowej. Wśród gości pojawili się sekretarz stanu w Ministerstwie Energii minister Grzegorz Tobiszowski, senator Marek Pęk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Cieszę się, że po raz kolejny mogę brać udział w obchodach Dnia Energetyka Grupy TAURON. Firmy, która może być stawiana za wzór dla innych spółek, szczególnie w zakresie pozyskiwania finansowania inwestycji oraz rozwoju innowacji. Dziękuję prezesowi Filipowi Grzegorczykowi, całemu zarządowi oraz wszystkim pracownikom TAURONA za Waszą codzienną pracę oraz za odwagę, z jaką podejmujecie się kolejnych wyzwań i działań na rzecz budowania solidnej pozycji polskiego sektora energetycznego – powiedział Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii

Słowa uznania i podziękowania do poszczególnych członków zarządu TAURON Polska Energia – Kamila Kamińskiego, Jarosława Brody oraz Marka Wadowskiego – oraz wszystkich pracowników Grupy TAURON skierował również gospodarz wydarzenia, Filip Grzegorczyk – prezes zarządu TAURON Polska Energia.

- Za nami kolejny rok wytężonej pracy. Wydawać by się mogło, że od momentu, gdy TAURON był wyłącznie wytwórcą energii minęły wieki, a to zaledwie 2 lata. Wspólnymi siłami zrobiliśmy milowy krok w stronę umocnienia pozycji firmy jako multienergetycznego czempiona i otwarcia firmy na nowe biznesy. Uzdrowiliśmy też kluczowe inwestycje Grupy i pozyskaliśmy dla nich nowe źródła finansowania, dzięki czemu spółka może się pochwalić stabilnymi wynikami finansowymi w trudnym otoczeniu makroekonomicznym. Nie byłoby to możliwe dzięki wysiłkom kadry zarządzającej spółek Grupy, ale przede wszystkim tysięcy pracowników Grupy, dzięki którym miliony naszych klientów mają w tej chwili energię elektryczną i dzięki temu mogą korzystać z dobrodziejstw techniki. Za ten codzienny trud oraz zaangażowanie serdecznie dziękuję - podkreślił Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Alchema Światła 2018 (1).jpg

Rozmiar 624,4 kB 2000x1335 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.