„Złote lata” – od niedzieli nowe słuchowisko dla seniorów

W najbliższą niedzielę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia wyemitowany zostanie premierowy odcinek słuchowiska „Złote lata”. Serial radiowy jest częścią kampanii „Senior znaczy szacunek” realizowanej przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, której partnerem jest TAURON.

Słuchowisko będzie poruszać kwestie ważne dla seniorów, m. in. problem nieuczciwych sprzedawców energii czy prawo do odstąpienia od umowy zawartej w domu.

Słuchowisko „Złote Lata” wg scenariusza Ewy Patrycji Sienkiewicz i przygotowane przez Teatr Polskiego Radia będzie radiową, zabawną opowieścią o codziennych perypetiach pary seniorów.  Skierowany nie tylko do najstarszych słuchaczy program będzie pretekstem do rozmowy o najważniejszych problemach, które stanowią codzienność życia seniorów.

Słuchacze będą mogli dowiedzieć się nie tylko, w jaki sposób obsługiwać smartfon czy Internet, ale także co zrobić, gdy padło się ofiarą oszustów, podpisując niekorzystną umowę, np. na prąd lub gaz. Audycje będą zawierać praktyczne wskazówki i porady m.in. gdzie szukać pomocy i jak sobie radzić z problemami wieku senioralnego.

TAURON od lat prowadzi działania edukacyjne, które mają na celu chronić klientów na rynku energii oraz zwiększać ich wiedzę na temat ich praw. W ramach jesiennej odsłony działań informacyjnych komunikaty TAURONA „Nie znasz, nie otwieraj” są zamieszczane m.in. w prasie, radiu czy Internecie, a seniorzy uczestniczą w dedykowanych im wydarzeniach i wykładach. Serial radiowy jest inicjatywą, która pomaga dotrzeć z wiedzą na temat m.in. bezpieczeństwa seniorów na rynku energii do jeszcze większej grupy odbiorców.

Serial „Złote lata” będzie składać się z 10 odcinków. Wszystkie emitowane będą na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia co tydzień – w niedzielę około godziny 11.45. Premierowy odcinek będzie można usłyszeć 7 października.

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.