Rywalizacja 100 drużyn na 100-lecie niepodległości – w Krakowie rusza „TAURON Energetyczny Junior Cup”

 

Już dziś w TAURON Arenie Kraków rozpoczną się zmagania młodzieżowych drużyn piłkarskich w turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. Pierwszy gwizdek małopolskich eliminacji rozbrzmi o godzinie 9:00.

Podczas eliminacji w Krakowie rywalizować ze sobą będzie 40 drużyn piłkarskich z całego województwa małopolskiego. Stawką zmagań będzie awans do finałowej części turnieju, w której zagrają najlepsze drużyny z południowej Polski.

Ośmioosobowe drużyny rozegrają w eliminacjach po pięć dziesięciominutowych meczów. Osiem najlepszych zespołów awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się na początku przyszłego roku.

W całym turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup” rywalizować będzie w sumie 100 drużyn - 40 z województwa małopolskiego i po 30 z województw śląskiego oraz dolnośląskiego i łącznie zagra w nim ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Dwie pozostałe części eliminacyjne zostaną rozegrane w Hali MOSiR w Dąbrowie Górniczej (17 października) oraz wrocławskiej Hali Orbita (18 października).

Młodzi sportowcy, którzy wezmą udział w rozgrywkach, otrzymają pamiątkowe medale oraz stroje sportowe, a każdy drużyna, która dotrze do części finałowej, zdobędzie dla swojego klubu atrakcyjne nagrody finansowe.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” odbywa się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Energii oraz wojewodów Małopolskiego i Śląskiego i Dolnośląskiego.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” to jedna z inicjatyw zorganizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

Projekt wraz ze swoim sportowym charakterem wpisuje się również w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

TAURON Energetyczny Junior Cup (1).jpg

Rozmiar 2,6 MB 3787x2524 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.