TAURON ze Złotym Laurem Super Biznesu za wspieranie start-upów

Grupa TAURON otrzymała Złoty Laur Super Biznesu za promocję Startupów. Nagrodę wręczył minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystej Gali "Super Biznesu" - wtorkowego dodatku gospodarczego do dziennika Super Express.

- Ostatnie lata dla sektora energetycznego to okres zmian i ogromnych wyzwań. By im sprostać firmy energetyczne muszą otworzyć się na innowacyjne rozwiązania generowane także przez młode firmy. TAURON angażując się w program Pilot Maker, wskazuje jak powinno się to robić - podkreślał minister Krzysztof Tchórzewski podczas Gali.

Nagrodę w imieniu zarządu TAURON Polska Energia S.A. odebrał Adam Kampa, prezes Nowe Jaworzno Grupa TAURON.

Pilot Maker to jeden z najbardziej zaawansowanych programów współpracy startupów z dużymi korporacjami na polskim rynku, ukierunkowany na wdrożenia rozwiązań przygotowanych przez startupy w dużych przedsiębiorstwach. Przy budowie programu przedstawiono szeroką listę potrzeb na innowacyjne rozwiązania w dziewięciu  obszarach obejmujących właściwie cały łańcuch wartości Grupy TAURON.

W ramach programu TAURON przeanalizował 130 rozwiązań przygotowanych przez startupy na całym łańcuchu wartości Grupy - od wytwarzania i dystrybucji energii po sprzedaż i obsługę klienta. Kilka młodych firm, już po zakończeniu programu podpisało umowy z TAURONEM poszerzające zakres współpracy i przeprowadzanych testów.

 - Współpraca ze startupami, to istotny element naszego ekosystemu innowacji. Wierzymy, że małe, zwinne firmy pomogą nam w rozwiązaniu problemów rozwojowych, które zidentyfikowaliśmy w Strategicznej Agendzie Badawczej. Niedawno ekosystem wzbogaciliśmy o instrument finansowy poprzez powołanie funduszu CVC – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Dzięki temu, startupom dysponującym dobrym pomysłem TAURON może zaproponować kompleksową współpracę - od udziałów w programach akceleracyjnych, przez wsparcie kompetencyjne i udostępnienie infrastruktury dla skalowania i testowania technologii po wsparcie finansowe w etapie seed i szersze wsparcie w etapie growth.

Złote Laury „Super Biznesu” zostały przyznane laureatom 15 października w Warszawie. Kapituła, złożona z przedstawicieli redakcji „Super Biznesu", przyznała nagrody w 12 kategoriach.

Złoty Laur Super Biznesu.JPG

Rozmiar 76.7 kB 1021x632 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.