Dziś we Wrocławiu ostatnia odsłona eliminacji „TAURON Energetyczny Junior Cup"

 

Już dziś o godzinie 9:00 we wrocławskiej Hali Orbita rozpocznie się rywalizacja orlików z województwa Dolnośląskiego w „TAURON Energetyczny Junior Cup". Młodzi piłkarze powalczą o awans do wielkiego finału, który odbędzie się na początku przyszłego roku w krakowskiej TAURON Arenie.

Ośmioosobowe drużyny orlików z Dolnego Śląska rozegrają w eliminacjach pięć dziesięciominutowych meczów. Osiem najlepszych zespołów wrocławskich zawodów awansuje do wielkiego finału w Krakowie.

Młodzi sportowcy, którzy wezmą udział w rozgrywkach, otrzymają pamiątkowe medale oraz stroje sportowe, a każda drużyna, która wystąpi w wielkim finale na początku przyszłego roku, zdobędzie dla swojego klubu atrakcyjne nagrody finansowe.

Zawody we Wrocławiu zamykają etap eliminacji, do których łącznie zgłosiło się 100 drużyn z południowej Polski - 40 z województwa małopolskiego i po 30 z województw śląskiego oraz dolnośląskiego. W całym turnieju uczestniczy ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat.

W małopolskich eliminacjach, które zakończyły się 15 października w Krakowie, do finału awansowały: UKS Akademia Piłkarska Champions Chrzanów, Klub Sportowy Zakopane , Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MINERALNI, Ludowy Klub Sportowy "Płomień" Limanowa, Ludowy Klub Sportowy Mordarka.

We wczorajszej rywalizacji drużyn z województwa śląskiego najlepsi okazali się: Grom Tychy; MUKP Dąbrowa Górnicza; Zaborze Zabrze; Grunwald Ruda Śląska i Akademia Pyskowice.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” odbywa się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Energii oraz wojewodów Małopolskiego i Śląskiego.

Projekt wraz ze swoim sportowym charakterem wpisuje się również w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

„TAURON Energetyczny Junior Cup” to jedna z inicjatyw zorganizowanych w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców” stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.

TAURON Energetyczny Junior Cup  (2).png

Rozmiar 860.4 kB 800x531 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.