TAURON po raz kolejny w elitarnym gronie „The Best of the Best”

Nagroda specjalna „The Best of The Best” oraz pierwsza nagroda specjalna za najlepszy raport zintegrowany w konkursie „The Best Annual Report” trafiła po raz kolejny do TAURON Polska Energia. Konkurs promujący raporty roczne o największej  wartości użytkowej dla akcjonariuszy jest organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

TAURON Polska Energia po raz kolejny została doceniona za wysoki poziom raportów, które stanowią stały element komunikacji z otoczeniem rynkowym. Kluczowymi tematami tegorocznego raportu zintegrowanego są: działania Grupy TAURON w obszarze finansowania działalności, wdrażanie innowacji w oparciu o Strategiczną Agendę Badawczą oraz wyróżniające Grupę na tle rynku podejście do finansowania projektów inwestycyjnych.

Graficzne przedstawienie modelu biznesowego obejmuje nowatorski element – ekosystem innowacji – umożliwiający spółkom Grupy TAURON tworzenie nowych biznesów, które zapewnią dodatkowe przychody oraz przygotują TAURON na wyzwania tzw. energetyki jutra. Dostępność raportu w wersji online umożliwia inwestorom szybkie dotarcie do informacji finansowych oraz ich samodzielną analizę.

- TAURON przykłada dużą wagę do komunikacji z otoczeniem biznesowym. Raporty roczne są ważnym źródłem wiedzy o firmach dla akcjonariuszy, analityków, klientów, jak i przedstawicieli mediów. Dlatego cieszymy się, że zintegrowana formuła i atrakcyjny sposób prezentacji danych zostały po raz kolejny docenione przez kapitułę konkursu – zaznacza Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Raportowanie zintegrowane wybierane jest przez coraz większą liczbę firm w Polsce. Jest to istotne ze względu na obowiązek raportowania danych niefinansowych oraz pozwala ograniczyć liczbę dodatkowych raportów sporządzanych przez spółki.

TAURON jest regularnie nagradzany w konkursie na najlepszy raport roczny. W trzech kolejnych edycjach spółka zajmowała pierwsze miejsce, kwalifikując się tym samym do kategorii „The Best of the Best”. W tej kategorii spółka odebrała już nagrodę w roku ubiegłym.

- Tegoroczne nagrody to przede wszystkim kolejny sukces całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie raportów. Zebranie danych wymagało połączonego wysiłku wielu jednostek organizacyjnych Grupy. Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które są wykorzystane w treści raportu, zostały przygotowane według wytycznych Global Reporting Index – GRI G4. – podkreśla Marek Wadowski, wiceprezes zarządu ds. finansów.

Celem konkursu „The Best Annual Report” jest stworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.

Raport jest dostępny pod adresem: http://raport2017.tauron.pl/

1GPW.jpg

Rozmiar 11,7 MB 4463x2979 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.