TAURON z nagrodą Innowatory Wprost 2018

Działalność innowacyjna TAURON już po raz drugi została doceniona przez tygodnik Wprost. Statuetkę Innowatory dla firmy z sektora energetycznego odebrał podczas uroczystej gali Jarosław Broda, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

- Firmy nagrodzone nagrodą innowatorów wytyczają kierunki rozwoju w swoich branżach. Jestem przekonany, że działalność rozwojowa, takich firm jak TAURON będzie impulsem dla całego sektora energetycznego - napisał w laudacji Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Podstawą do przyznania nagród Innowatory Wprost było badanie Innovation Research 2018 weryfikujące nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie.

Ankieta została skierowana do 500 największych przedsiębiorstw oraz do kilku tysięcy mniejszych firm działających w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki.

Na podstawie badania zostały wyłonione najbardziej innowacyjne polskie przedsiębiorstwa, które otrzymały statuetki INNOWATOR WPROST 2018. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w 23 października 2018 r.

Energetyka stoi na progu istotnych zmian, a firmy z sektora przekształcają się z dostawców energii w dostawców całego spektrum usług. Projekty badawczo-rozwojowe i współpraca z otoczeniem biznesowym w modelu Open Innovation mają być katalizatorem tej transformacji. Innowacyjność już teraz jest filarem naszego biznesu, a za dwa lata odczują to także inwestorzy - powiedział Jarosław Broda wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Gala Innowatory (2).jpg

Rozmiar 131.5 kB 1024x682 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.