Nagroda dla TAURONA za zarządzanie projektami

Obszar Projektów Inwestycyjnych w TAURON zdobył tytuł BEST PMO dla najlepszego PMO (biura projektów, ang. Project Management Office) w Polsce w ramach ogólnopolskiego konkursu IPMA PMO Award 2018.

IPMA PMO Award to konkurs organizowany przez stowarzyszenie IPMA Polska, które zrzesza specjalistów i praktyków zarządzania projektami z całej Polski. Celem tej inicjatywy jest promowanie osiągnięć w przygotowaniu firm do coraz sprawniejszej realizacji projektów i programów, integracja środowiska biur zarządzania projektami i wymiana dobrych praktyk.

Nagroda została przyznana w oparciu o wyniki głosowania innych firm różnych branż z całej Polski. Osiągnięcie zgłoszone przez TAURON, które zostało docenione przez polskie środowisko zarządzania projektami, to „Transformacja PMO w kluczową funkcję biznesową.”

Nagroda stanowi wyraz uznania za całkowitą zmianę podejścia do zarządzania projektami inwestycyjnymi w Grupie TAURON –  stworzenia kompleksowego środowiska zarządzania od Strategii Inwestycyjnej, poprzez portfel inwestycyjny, aż po przygotowanie i realizację poszczególnych przedsięwzięć.

W tym celu, w oparciu o najlepsze światowe standardy i zgodnie z podejściem procesowym, wdrożono autorską metodykę zarządzania projektami inwestycyjnymi. Opracowano Strategię Inwestycyjną oraz przejrzysty proces przygotowania i realizacji projektów z określonymi bramkami decyzyjnymi i odpowiedzialnością poszczególnych szczebli zarządczych.

Koordynację całego procesu zarządzania projektami i programami inwestycyjnymi scentralizowano w jedynym miejscu organizacji. Rozszerzono zakres funkcji Obszaru Projektów Inwestycyjnych - od kreowania Strategii Inwestycyjnej, przez obsługę Portfela,  analizę i ocenę projektów, koordynację przygotowania projektów do realizacji, nadzór i raportowanie oraz wsparcie i budowanie kompetencji w zarządzaniu projektami.

- Rozwój biznesu jest sposobem na strategiczne zarządzanie niepewnością występującą dziś w energetyce, dlatego PMO w Grupie TAURON pełni funkcję strategiczną. Jest czymś więcej niż sposobem zarządzania projektami, jest sposobem na kreowanie długoterminowej wartości Jarosław Broda, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju w TAURON Polska Energia.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas „XXI Konferencji zarządzania projektami IPMA Polska”. Podczas wydarzenia Ewa Palarczyk, dyrektor wykonawczy ds. projektów inwestycyjnych w TAURON Polska Energia, wystąpiła z prezentacją pt. „Zwinne planowanie. Jak dostosować się do zmian w mega-projektach energetycznych”. Prezentacja miała na celu przedstawienie elementów „zwinnego” zarządzania projektami, jakie wykorzystywane są w przygotowaniu i realizacji projektów inwestycyjnych Grupy.

DSC_7084.jpg

Rozmiar 78.8 kB 1024x683 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.