Już po raz szósty TAURON podpisze umowę na prąd dla największej grupy zakupowej w Polsce

 

TAURON wygrał przetarg na dostawę energii dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przez najbliższy rok TAURON sprzeda podmiotom zrzeszonym w największej grupie zakupowej w kraju ponad 468 GWh energii elektrycznej.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to grupa zakupowa złożona z 289 jednostek. O wielkości grupy świadczy również wolumen zamówionej energii elektrycznej – 468 GWh oraz blisko 15 tys. punktów poboru, do których TAURON dostarczał będzie prąd.

W przetargu uczestniczyły dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 192,4 mln zł brutto, złożył TAURON. Spółka podkreśla, że w obecnej sytuacji, gdy rosnące ceny na giełdzie powodują wzrost kosztów energii elektrycznej, oferta TAURONA jest korzystna dla zamawiającego. Świadczy o tym fakt, że druga oferta przetargowa była wyższa od tej, którą przedstawił TAURON, o ponad 15 mln zł.

Sukces osiągnięty przez TAURON w największym przetargu komunalnym na sprzedaż energii to efekt między innymi naszego sprawnego modelu biznesowego i proponowania naszym klientom optymalnej ceny energii elektrycznej w trudnym otoczeniu rynkowym – mówi Filip Grzegorczyk prezes zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON sprzedaje energię elektryczną największej grupie zakupowej w Polsce od 2012 r., kiedy to gminy z Górnego Śląska ogłosiły pierwszy tego typu przetarg. Z każdym kolejnym postępowaniem GZM zwiększał wolumen zamawianej energii elektrycznej oraz liczbę punktów poboru, które z niej korzystały. I tak, w pierwszym postępowaniu dla grupy - ogłoszonym w 2012 r. przez Gminę Świętochłowice - było 6,5 tys. punktów poboru. W roku 2013 blisko 10 tys., a w piątym przetargu grupowym, który odbył się w 2016 r., liczba punktów poboru energii wzrosła do ok. 13 tys. Systematycznie rósł także wolumen zamawianej energii elektrycznej. W 2012 r. wynosił blisko 200 GWh, rok później prawie 300 GWh, a w roku 2016, gdy GZM rozpisał postępowanie na lata 2017- 2018, zamówienie dotyczyło ponad 900 GWh energii elektrycznej.

Każde z dotychczasowych postępowań ogłaszanych przez tę największą grupę zakupową w Polsce wygrywał TAURON. Spółka wyraża zadowolenie, że i tym razem przedstawiła najkorzystniejszą ofertę i że grupa zakupowa Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zdecydowała się na zawarcie kontraktu z TAURONEM.

W tym roku TAURON wygrał również inne, duże postępowania przetargowe na dostawę energii elektrycznej. Gmina Miejska Lubin zamówiła 206 GWh dla ponad 14 tysięcy punktów poboru energii elektrycznej, grupa zakupowa zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską 180 GWh, a Gmina Wrocław 138 GWh. Wśród dużych grup zakupowych, do których w 2019 r. energię elektryczną dostarczy TAURON, jest również Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Szczecinie. Wśród podmiotów objętych tym zamówieniem znajdują się m.in. porty w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu.

TAURON wygrał również przetargi na dostawy energii elektrycznej na lata 2019-2020, m.in. dla Powiatu Piotrkowskiego, Gminy Sandomierz oraz Gminy Skarżysko-Kamienna.

 

TAURON Speedway Euro Championship (2).jpg

Rozmiar 362.4 kB 1241x790 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.