TAURON poszukuje startupów do rozwoju elektromobilności

Nawet 550 tys. zł na rozwinięcie innowacyjnego projektu i możliwość komercyjnego wdrożenia – to korzyści, które czekają na startupy w programie Pilot Maker Elektro ScaleUp, w który zaangażował się TAURON. Zainteresowane startupy zapraszamy na infoday już 29 listopada w Warszawie.

- Elektryfikacja gospodarki, w szczególności rozwój elektromobilnosci jest jednym z trendów, które będą w przyszłości budował wartość spółek energetycznych. Naszym zdaniem o sukcesie elektromobilnosci zdecyduje siła tworzącego się ekosystemu przemysłowego gromadzącego zarówno firmy oferujące usługi dla klientów jak i firmy technologiczne - mówi Jarosław Broda, wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju, TAURON Polska Energia. - Platformą dla budowy takiego systemu będzie mam nadzieje program PARP, Elektro ScaleUp. W jego ramach chcemy stworzyć wraz z partnerami rentowne modele biznesowe dla elektromobilnosci. Jest to nasz kolejny krok po testowaniu dostarczonych przez startupy w ramach Pilot Maker nowych typów ładowarek i systemu ich bilansowania – dodaje wiceprezes TAURONA.  

Czyt. także: W Katowicach rusza pilotażowy carsharing pojazdów elektrycznych 

Carsharing elektrycznych samochodów, skuterów czy rowerów, rozwój i zarządzanie punktami ich ładowania, alternatywne systemy zasilania pojazdów, a nawet big data, dynamiczna wycena usług czy systemy rozliczeń – to obszary, które znajdą się w centrum zainteresowania Pilot Maker Elektro ScaleUp.

Efektem wcześniejszego zaangażowania TAURON w Pilot Maker jest rozszerzenie współpracy i testowanie technologii w znacznie większej skali. Jeden ze startupów pracuje nad systemem monitorowania odpływu mocy w sieci niskiego napięcia. Pozwoli to na szybszą identyfikację awarii i sprawniejsze jej usunięcie, poprawiając pewność zasilania odbiorców. Podobną i uzupełniającą rolę mają pełnić testowane obecnie drony monitorujące stan sieci w trudnych warunkach terenowych i systemów automatycznej analizy danych. Wdrożenie tego i innych projektów pomoże nam zrealizować cele w zakresie poprawy ciągłości dostaw energii tzw. wskaźnik SAIDI, który uwzględnia regulator przy ocenianiu taryf.

Czyt. także: Ruszyła pierwsza w Polsce stacja ładowania i szybkiej wymiany baterii

Przystępując do programu Elektro ScaleUp, startupy mogą liczyć na sfinansowanie kosztów prac nad rozwinięciem swojego pomysłu. Grant może sięgnąć nawet 550 tys. zł. Unikatową korzyścią, jakiej dostarcza Pilot Maker Elektro ScaleUp, jest też możliwość zweryfikowania rozwiązań przygotowanych przez startupy w dużej firmie i dostęp do jego baz klientów. W każdym etapie programu startupy mogą też liczyć na pomoc indywidualnych opiekunów oraz ekspertów technologicznych i wdrożeniowych.

Szczegóły Pilot Maker Elektro ScaleUp zostaną przedstawione startupom podczas infoday, który organizowany jest 29 listopada br. w Warszawie. Podczas spotkania będzie można poznać etapy programu oraz jego harmonogram.

Infoday stwarza też szansę bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm zaangażowanych w program. Zapraszamy 29 listopada br. (czwartek) w godz. 13:00-16:00 do Centrum Konferencyjnego Nimbus (Warszawa, al. Jerozolimskie 98, kompleks biurowców Equator Offic w sąsiedztwie Dworca Warszawa Zachodnia).

Zgłoszenia startupów na infoday przyjmowane są przez formularz na stronie http://bit.ly/RejestracjaInfoDay

zaproszenie.png

Rozmiar 107,8 kB 1200x900 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.