Nowe budynki w aglomeracji z ciepłem sieciowym

TAURON Ciepło zakończył rok 2018 przyłączeniem wielu nowych budynków i obiektów do sieci ciepłowniczej. Do grona odbiorców  największego dostawcy ciepła sieciowego  w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej dołączyła m.in. Galeria Handlowa Libero w Katowicach, biurowiec TDJ oraz liczne budynki w nowobudowanych osiedlach mieszkaniowych na terenie Śląska i Zagłębia.

Łączna wartość nakładów poniesionych przez TAURON Ciepło w 2018 roku na inwestycje liniowe i infrastrukturę przesyłową wyniosła w całej aglomeracji śląsko-dąbrowskiej blisko 45 milionów złotych.

Odbiorcą ciepła sieciowego TAURON Ciepło w 2018 roku zostali również m.in. salon Maserati Pietrzak w Katowicach, Galeria Handlowa Vendo Park w Dąbrowie Górniczej, osiedle Park Chopina w Mysłowicach, Park Łokietka w Siemianowicach Śląskich  oraz wiele innych nowobudowanych budynków.

TAURON Ciepło realizuje coraz więcej inwestycji przyłączeniowych do systemu ciepłowniczego zarówno nowobudowanych budynków mieszkalnych i komercyjnych jak i budynków już istniejących. Niebawem do grona odbiorców ciepła z TAURON Ciepło dołączą m.in.  baseny miejskie przy ulicy Kościuszki oraz ulicy Wczasowej w Katowicach, nowobudowany market budowlany Leroy Merlin, a także mieszkańcy osiedli mieszkaniowych np. Park Moniuszki w Mysłowicach, kolejnych budynków osiedla Francuska Park, Apartamenty Storczyków w Dąbrowie Górniczej.

– Zadowolenie klienta jest dla nas sprawą nadrzędną. Klienci są dziś bardziej świadomi i wymagający niż jeszcze kilka lat wcześniej. Szybkie tempo życia powoduje, że nasi odbiorcy poszukują nowoczesnych, pewnych i bezobsługowych rozwiązań. My dbamy o to, żeby poziom obsługi naszych klientów był na najwyższym poziomie, a w budynkach gdzie dostarczamy ciepło sieciowe zawsze było ciepło i bezpiecznie – mówi Włodzimierz Hereźniak wiceprezes zarządu TAURON Ciepło ds. handlu.  

Cała sieć ciepłownicza TAURON Ciepło w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej jest objęta systemem zdalnego odczytu liczników ciepła oraz systemem monitorowania węzłów i wymienników ciepła on-line przez cała dobę.

– Realizowane z roku na rok badanie satysfakcji klienta potwierdza, że nasze starania są doceniane  przez klientów. Potwierdzeniem jest wysoki wskaźnik CSI (Customer Satisfaction Index) za rok 2018, który wynosi 82% i jest jednym z najwyższych w branży! – dodaje Włodzimierz Hereźniak

Korzystanie z ogrzewania ciepłem sieciowym, przede wszystkim ze względu na komfort, bezpieczeństwo, jest obecnie standardem w nowym budownictwie mieszkaniowym i biurowym, a także w centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, obiektach sportowych i w wielu innych miejscach

Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej, w przypadku nowobudowanych budynków w miastach,  jest zapobieganiem powstawaniu niskiej emisji (oraz smogu). Ciepło sieciowe jest najbardziej ekologicznym i efektywnym sposobem ogrzewania mieszkań i budynków w miastach, ponieważ przyłączenie kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej to mniej indywidualnych pieców i kominów.

 

TAURON Ciepło.jpg

Rozmiar 1.8 MB 2880x1922 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.