Energetycy i GOPR w akcji na rzecz bezpieczeństwa w górach

Plenerowe pokazy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z udziałem specjalistycznego sprzętu i psów tropiących po raz kolejny promowały zasady bezpieczeństwa narciarzy w górach, tym razem na stoku w Jaworzynie Krynickiej podczas II Mistrzostw  Pracowników Grupy TAURON w Narciarstwie Alpejskim.

TAURON współpracuje z Fundacją GOPR na rzecz szeroko pojętej profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa w górach. W ramach Akademii GOPR, pod patronatem TAURONA Fundacja GOPR przeprowadziła już 10 warsztatów dotyczących udzielania pierwszej pomocy oraz ochrony górskiego środowiska naturalnego w szkołach oraz domach dziecka na terenie województw, w których działa Grupa TAURON.

Zostały również zorganizowane terenowe warsztaty dla grupy pracowników firmy TAURON w zakresie udzielania pierwszej pomocy, orientacji w terenie, działań partnerskich oraz ochrony górskiego środowiska naturalnego, a także terenowe warsztaty „TAURON RESCUE TEAM” - podczas których pracownicy TAURONA wcielają się w rolę ratowników GOPR.

Na stoku Jaworzyny Krynickiej, Akademia GOPR towarzyszyła tym razem II Mistrzostwom  Pracowników Grupy TAURON w Narciarstwie Alpejskim, w których udział wzięło ponad 80 energetyków. Wśród kobiet w zawodach triumfowała Gabriela Sołtys, wśród mężczyzn w kategorii do 45 roku życia Tomasz Żyła. W kategorii 45+ najlepszy okazał się Jacek Niegłos. Wszystkim nagrodzonym puchary wręczył Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

-   Grupa TAURON to wielki zespół wspaniałych ludzi, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo energetyczne ponad pięciu milionów Polaków. Poprzez takie wydarzenia jak zawody sportowe i zaangażowanie w akcje edukacyjne z GOPR-em, pracownicy Grupy  integrują się i zarazem wspólnie działają na rzecz lokalnych społeczności – podkreśla Filip Grzegorczyk. - Takie akcje dodają wszystkim dobrej energii, dlatego zawsze jestem wtedy z naszymi pracownikami – dodaje prezes TAURON Polska Energia.

W ramach współpracy z Fundacją GOPR realizowane są inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, zarówno w kontekście pracowników, jak i społeczności lokalnych. Wspólne projekty doskonale wpisują się w założenia „Strategii zrównoważonego rozwoju Grupy TAURON”, a także w motto CSR Grupy – „Nasza energia – Twoje bezpieczeństwo”.

Dodatkowo, zasięg działania pokrywa się z obszarem działalności Grupy TAURON, co jeszcze bardziej podkreśla spójność oraz zasadność partnerstwa.

TAURON_GOPR (2).jpg

Rozmiar 1,4 MB 1800x1200 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.