MegaMoc! maluje szpitale w południowej Polsce

Malowanie dziecięcych sal szpitalnych to kolejna inicjatywa pracowników Grupy TAURON realizowana dla społeczności lokalnych w południowej Polsce. Dziś wolontariusze stawili się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

W całej akcji wolontariusze odnawiają szpitalne sale w województwach śląskim, małopolskim i dolnośląskim, a także domy dziecka w Opolu. Przedsięwzięcie zaczęło się od malowania pracowni USG w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana 7.

W dniu dzisiejszym malowana jest poczekalnia do poradni pediatrycznej przy ul. Chałubińskiego 2-2a.  Mierzącą 60 m2 poczekalnię, która jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, wypełnią ciepłe barwy wzbogacone kolorowymi rysunkami. Dzięki temu, zwykłe szare pomieszczenie przemieni się w iście bajkową scenerię.

- Kliniki przy ul. Chałubińskiego i Marii Curie – Skłodowskiej wymagają wielomilionowych nakładów inwestycyjnych. Prace remontowe, które prowadzi szpital skupiają się głównie na zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu pacjentów. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy TAURON możemy zrobić coś więcej - stworzyć małym pacjentom przyjazną przestrzeń. Teraz dzieci będą czekały na wizytę u kardiologa czy alergologa w poczekalni przypominającej salę zabaw, to dla nas duże wsparcie, za które dziękujemy. – mówi Monika Kowalska, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W poprzedni weekend wolontariusze TAURONA odnowili jadalnie i kuchnię w domu dziecka „Mój Dom” przy ul 1- go Maja 13/3 w Opolu. -  Pomalowanie naszej kuchni jest ogromnym wsparciem, które bardzo doceniamy. Wokół kuchni organizuje się życie domu, podczas posiłków dzieci mogą się podzielić tym, jak spędziły dzień, a także zintegrować z innymi wychowankami. Czystość, jasność i przestronność tego miejsca jest dla nas bardzo ważna – mówi Magdalena Hubacz, dyrektor domu dziecka „Mój Dom”, w którym mieszka 15-ścioro dzieci.

Przez placówki medyczne w obszarze działania Grupy TAURON, co miesiąc przewijają się setki małych pacjentów. Jedni wychodzą po kilku dniach, dla innych szpitalne sale to smutna codzienność, w której spędzają tygodnie, a nawet miesiące. W świecie białych fartuchów, zielonych kafli i stetoskopów nierzadko brakuje poczucia bezpieczeństwa. Mega Wolontariusze TAURONA zmieniają te sale w miejsca przytulne, ciepłe i nasycone energią kolorów.

- Na co dzień nasi pracownicy zajmują się energią, wydobywają węgiel, zamieniają go w energię, tę energię przesyłają i sprzedają. My pracownicy Tauron wiemy jednak, że najważniejsza energia płynie z ludzkich serc, serdeczności, wyciągniętej pomocnej dłoni. Każde dziecko, które choć na chwile zapomni o bólu, patrząc na kolorowe pomieszczenie to nasz sukces. – podsumowuje aktywność pracowników Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Duże zaangażowanie pracowników w to, by pobyt dzieci w szpitalach uczynić bardziej znośnym, pozwala na prowadzenie wielu tego typu inicjatyw. W grudniu zeszłego roku pracownicy Grupy nagrali bajki dla chorych dzieci. Lektorzy - na co dzień m.in. górnicy, elektromonterzy, finansiści czy energetycy - usiedli obok siebie w studiu Radia Katowice, by ze swadą i świetnym wyczuciem rytmu przeczytać dzieciom mądre i zabawne historie. Audiobooki jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafiły do szpitali m.in. w województwach śląskim i małopolskim.

 

megamoc.jpg

Rozmiar 814,9 kB 1600x1600 pikseli

Kontakt dla mediów

ul. ks. Piotra Ściegiennego 3

40-114 Katowice

Formularz subskrypcji

Wypełnij poniższy formularz.

Administratora danych osobowych jest Tauron Polska Energia S.A. ks. Piotra Ściegiennego 3, 40-114 Katowice.